• |
ide | kryesore

Video/ McTominay dërgon United në raundin e katërt të FA Cup: tërbohet Aston Villa, i anullohen dy gola

-Instant, F1, Sport, Video

Manchester United kalon në FA Cup përballë Aston Villas me një gol të Mctominay, që vendosi ndeshjen në Old Trafford. Me shumë mundesa të rëndësishme, përfshirë edhe Cristiano Ronaldon, skuadra e Ragnick arriti të marrë të drejtën për të shkuar në raundin e katërt të kompeticionit, edhe pse të besuarit e Gerrard mund të kenë keqardhjen e dy golave të anulluar, që mund ti ndryshonin pamjen ndeshjes.


Djajtë e Kuq do të përballen tashmë me Middlesbrough në raundin e katërt të FA Cup, pasi mposhtën Aston Villan në Old Trafford. United bëri një fillim ëndrrash, me Scott McTominay që shënoi me kokë që në fillim nga një krosim i shkëlqyer i Fred. Danny Ings mendoi se iu përgjigj vendasve, por goli i mesfushorit të Villans u anulua nga VAR, pas një kontrolli të gjatë. E pavarësisht nga një pjesë e dytë e fortë – dhe një tjetër gol i Villas i anulluar për pozicion jashtë loje – skuadra e Ralf Rangnick arriti të kualifikohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu