• |
ide | kryesore

Zjarr në një pallat në New York, shënohen të paktën 19 viktima

-Instant, Lajme, Planet

Të paktën 19 persona humbën jetën, 9 prej të cilëve fëmijë, si pasojë e një zjarri që ra në një ndërtesë në zonën e Bronxit në Nju Jork. Më shumë se 200 zjarrfikës shkuan në vendngjarje për të shuar zjarrin në ndërtesën 19 katëshë, por për fat të keq dhjetëra persona u intoksikuan.


32 banorë të tjerë të pallatit mbetën të lënduar dhe u dërguan në spital. Për kreun e zjarrfikësve, kjo ishte një ndër ngjarjet më të rënda në qytet prej vitesh. Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë që një hetim ka nisur nga autoritetet.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.