• |
ide | kryesore

Kunji i ambasadores Yuri Kim: Jeni lodhur nga “spin doktorët”?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim nuk ka qendruar indiferente pas intervistës së zv.ndihmës-sekretarit Gabriel Escobar për zhvillimet në Partinë Demokratike.


Madje Kim e ka shpërndarë intervistën në rrjetet e saj sociale duke bërë edhe një koment të shkurtër ku nuk mungojnë “shigjetimet”.


“Jeni lodhur nga “spin doktorët” (propagandistët e marrëdhënieve me publikun)? Gjykojeni vetë. Ja çfarë tha në të vërtetë Zëvendës-Ndihmës Sekretari Escobar. Ai diskutoi gjithashtu integrimin ekonomik rajonal (përfshirë Ballkanin e Hapur dhe Procesin e Berlinit), Kosovë-Serbi, etj,” – shkruan në postimin e saj ambasadorja Kim.

Në intervistën e tij, Escobar dënoi dhunën e ushtruar në protestën e 8 janarit në selinë e PD. Kim njihet për marrëdhëniet e saj konfliktuale me ish-kryeministrin Berisha. ©LAPSI.al

24 Comments

   1. 1 potim 100 mije eur per kim fytyrebythen

    soreca e mbylli se i hoqeen veshin por merrte 50 mije eur per postim pro rames

  1. Moj ambasadore nuk e kupton qe po jua ben borxh shqiptareve. Po na e shpif me keto nderhyrjet e tua. Si nuk po na ndaheni duke na vene kundra njeri tjetrit. Respekto conventat, mos fut hundet aty ku nuk te takon. Merr shembull nga ambasadoret e Britanise se Madhe, Gjermanise, Frances etc…………

  2. Pra intervista e Eskobarit tregoi nje ndryshim kursi ne raport me Berlinin post Merkel. Tani SHBA thote qe Ballkani i Hapur se pari te jetesoje iniciativen e Berlinit dhe se dyti te marrin pjese te gjitha vendet. Se dyti, ende ka nje rol te Shqiperise, pra Rames, ne lojen e SHBAve, ne rajon. Keshtuqe ai do vazhdoje te thelloje autoritarizmin dhe korrupsionin edhe nen mbeshtetjen e SHBA ne kembim te lojes gjeopolitike ne rajon. Kuptohet, pjese e pageses eshte dhe eleminimi i rrezikut “Berishian”. Per kete ofron mbeshtetje dhebdirektive per asetin nr.2, Bashen. Dhe se fundmi, zoteria kercenon me “non grata” potenciale por akoma me tej, udhezon prokurorine ne Shqiperi “te arrestoje armikun” qe e ka zbuluar “partia e Lulit”. Per ju shqiprare sypatrembur dhe trima ju sugjerojme te shikoni dokumentarin me te fundit te Michael Moore “Farenheit 9/11” me te fundit dhe te kuptoni me mire se si funksionon demokracia amerikane. Sidomos ne Michigan!!!

 1. Në fakt, është e vërtetë se aty ka pasur plan për ndërtimin e kullave, bashkë me Xhaminë e Namazgjasë.

  Dhe plani është firmosur nga vetë Sali Berisha kur ka qenë kryeministër, siç vërtetohet edhe nga faksimilet e publikuara më poshtë

 2. Kujt i plasi kari se ca thot apo nuk thot eskokari dhe zedhensja kimete. I zoti e din se ku i pikon catia. KAQ.

 3. Ik moj te qifsha robt. Thuaji atij pengut tuaj te dorezoje ato muxhahidinet me shkopa besjbolli e po qe se eshte kaq i mire sa e doni ju fort, te dali ne zgjedhje dhe ta provoje bythen e maces se sa vota mer. Po ju o kurve e dini se ka vetem 20 vota dhe degjeneroheni ju si ambasade e si ushtare te sorrosit bashke me Lul Braven.

  Kimete, ne e duam Ameriken vetem per nje gje: Per voten e lire. Lejo qe te behen votime ne lira ne PD, dhe zgjidhet dilema.

  E kthyet Shqiperine ne Kolumbi o ju qifsha robt, ku me shume futet kokaine se miell buke. Por kjo ju intereson dhe regjimi sorroist qe ju jep valixhet nga ky biznes.

  1. Ne fakt jemi lodhur shume me aziatiket.qs vine nga fundi i botes per te komanduar ne vendin tone. Mos harroni se Serbia qe nga periidha qe Escobari (jo aj i Kolumbise, por ky i Ameriqise) ishte ambasador ne Beograd, ka mbetur pa opozite.

 4. Hik se ne duam te hyjme ne BE jo ne Amerike, prandaj hajt, mos na çaj mo trapin me Escobaret dhe el Chapot tuaj.

 5. Femr inteligjente dhe me karakter Deri sa ta coj Saleh Birishen atje ku e meriton zj Kim nuk do ndaloje Populli shqiptar i eshte borxhlije kesaj gruaje te mrekullushme Vari karet ceceneve te Saleh Birishes qe lefin si qente e Vucidolit

  1. Ik meso te shkruash njehere or “parizien me doktorature” i Rilindjes pastaj hajde na caj Ramazanin me lepirjet e radhes per Kimeten. Bythqim çun!

 6. Jemi te lodhu nga surrati jot qe nje dite kercenon dhe diten tjeter ironizon.
  Sulmi me gaz dhe hunj nga brenda pdse filloi 45sekonda mbasi bere tweet ti o ndyresire

 7. Kimetja flet me dy kuptime dhe jo pa qellim perdor fjalen “spin Doctor” qe ka kuptimin (a spokesperson employed to give a favorable interpretation of events to the media, especially on behalf of a political party) e nje zedehdenesi te nje Partie pplitike, qe ne rastin konkret mund te jete dhe Luldhim Brava ose Ramazon Pordha

 8. Ju vetem per kampe refugjatesh te zullumeve tuaja dhe per trampoline e doni Shqiperine, se edhe vizat na i keni mbyllur.
  Sa per siguri kombetare, kishim ca me shume ne kohen e Enverit dhe te sovjetikeve, por ne duam demokraci dhe mireqenie, se ja qe bazat as hahen e as vishen.
  Prandaj mos na tund me brockullat e Eskobarit me te ardhme te ndritura dhe miqesira me Bashen se shqiptaret s’genjehen me me pasqyra.
  Edhe opoziten nuk do e komandoni!!!

 9. Jemi lodhur dhe neveritur nga ti mor noterja e ramkurvit.
  Moj te shkerdhefte kim jong il bajga familjen moj bitheqire e kurvit.
  Nga ti
  Nga ramkurvi me harem
  Nga lulkurvi pengu i shkerdhyere jemi neveritur.
  Ptuuuu bushter anorgazmike.

 10. There are three kinds of people in this world :

  Scavengers.
  Predators.
  Gods.
  Scavengers are in the bottom of food chain ,who are struggling and settled middle class people. Scavengers are usually prey but they also have potential to become Predators. Scavengers have high risk of getting killed and being controlled via threats. Hence ,they can’t make major decisions.

  Predators as name depicts, are people in power. These people are Rich and Ultra rich (Politicians, NG Organisers and Administrative officers) . They serve as arms of gods (They even have potential to become gods). They are called predators because they have low risks of getting killed or being threatened. Hence ,they work as executors of major decisions.

  Gods are in the top of the food chain (Giant business magnets, Royal family members and Secret societies) where no scavenger or predator can bother them. Their command is the law, even in a Democratic country. They are in their highest potential, they can crash the markets, they can choke a nation to poverty and they can lift a nation from poverty. Hence they control the world.

  This was the closest explanation I could express through high biological analysis.

  Or should I say, “Best Scientific explanation ever?”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu