• |
ide | kryesore

Protesta te selia e PD, Berisha e Basha thirren në Prokurori

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha dhe Lulzim Basha janë thirur në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë shpjegime mbi protestën e 8 janarit te selia e PD-së. Mësohet se nesër paradite ne organin e akuzës do të shkojë Sali Berisha dhe Flamur Noka. Pasnesër është radha e Lulzim Bashës dhe Gazment Bardhit. Ndërkohë gjykata ka liruar nga burgu sot 34 personat e arrestuar për përplasjen te protesta. Ndaj tyre është caktuar masë “detyrim paraqitje”.


4 Comments

  1. Në fakt, është e vërtetë se aty ka pasur plan për ndërtimin e kullave, bashkë me Xhaminë e Namazgjasë.

    Dhe plani është firmosur nga vetë Sali Berisha kur ka qenë kryeministër, siç vërtetohet edhe nga faksimilet e publikuara më poshtë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu