• |
ide | kryesore

Zyrtari i lartë amerikan Gabriel Escobar reagon për protestën e Sali Berishës në selinë e PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të një partie politike.


Në një intervistë për Zërin e Amerikës, e cila do të transmetohet pasditen e sotme Escobar foli gjithashtu edhe për rolin që do të luajë Uashingtoni në bisedimet Kosovë-Serbi, si edhe për shpresat për integrimin evropian të rajonit.


 

 

33 Comments

 1. Po ai qe vodhi lopen, nje here pas aksidentit te Mamaqit, ndjese paste e i mallkofte nga parajsa, por heren tjeter pas humbjes se 25 prillit, nuk ka faj zoterinj?!

 2. Pablo Escobar,me vote eshte por nuk te japin infon e duhur se eshte bere nje Kuvend i Demokrateve dhe nje Referendum me vote por as me mercenare te armatosur nuk mbahet Shtepia e Demokrateve dhe nuk do te mbahet !
  Po ju dizinformojne dhe ju pelqen qe e bejne nje gje te tille dhe ju me shpejtesi lehni e beni si hijena duke mbeshtetur nje rregjim kriminal dhe sherbetorin e tij te shkarkuar nga VOTA e lire e njerzeve te lire !
  Turp te keni ju bashkpunetor te mafias Ballkanike dhe rregjimeve kriminale dhe sateliteve te tyre !

 3. Kur merr mend e ngjeles dhe brahos qe jane per azil pleqsh te tilla reagime do kete nga eskobari dhe kartele te tjera

 4. Zoti Eskobar ata qe sulmuan Kongresin tek ju ishin armiqesor dhe te armatosur dhe pakice kurse ketu eshte shumica paqesore qe u dhunua dhe nuk u lejua te hynte ne shtepine e vet, pastaj se nuk ju perlqen Berisha per lobinjet qe behen tek ju eshte tjeter gje.

  Ju jeni kalimtare se kemi pare ne keto vit turli ndihmesash sekratare por Berisha mbetet aty.

  Forca Trump

  1. Ata qe “sulmuan” kongresin ishin aktore e te stisur. Se jane te tille kta ne usa shkojn gjerat ne yzybet ketu..sherbimi jashtem ne dept shtetit esht me i korruptuari ne admin..fale obames.

   1. Jo or jo, Ne USA cdo qelize e shtetit eshte e korruptuar ,flas per korrupsion M$ qe e bejne Korporatat, jo njerezit e thjeshte.
    Shumica e Ligjvenesve, organeve Ligjzbatuse dhe enteve rregullatore ne Amerikane ose zoterojne aksione ne Korporata ose jane pjese e tyre, dhe mbasi largohen nga detyra shkojne “punojne” tek to me rroga marramandese.
    Nje rasti i koheve te fundit, maja e ajzbergut, me nje senatore e cila kishte marr ne pune gocen e saj, nepotizem i paster…
    Apo rasti i Agjensise se Aviacionit qe licensoi ne menyre korruptive “Boeing 737 MAX”, i cili i ka marre jeten qindra personave. Masi lene punen ne akete Agjensi Shumica e drejtorave dhe antareve te bordit shkojne dhe punojne per kompanite e prodhimit te Avioneve.
    etj……..

 5. tani e keni kuptuar se baza partise demokratike kete kerkon jo ta mbaje partine me zor po te zotohet pasi luli eshte deshtak dhe genjeshtar me ato qe ka perrreth. ju lutem beni testim ne popullin demokrat dhe do shikoni se ne ckah e shkon peshorie . duhet ti thoni lulit te hapi krahun dhe te votohet se per ndryshe dhe per ameriken do kthehet ne person i pa deshiruar

 6. Diplomacia neo-liberale vazhdon te budallepset me shpejtesi…

  Ky robi qe foli, edhe pranon lobingun, i ben qoken te gjatit dhe pengut…

  Nga ana tjeter, hartojne raporte vjetore te zeza per pushtetin e te gjatit

  Hajt se ka tyryfyle qe i hane kto dokrra

  Mjere robt qe nuk votojne kurre per kta mostra, por te denum me bashkejetu me idiotet

 7. Nuk u zune vend genjeshtrat e ketyre kurvave qe jane ketu dhe tani fusin ne loje Eskobarin .
  Ketu ka marr fund gjithçka . Gjithçka ekane kthy me bythe perpjet . kurveri nga te gjitha anet , kurveri kudo

 8. Duam baben… Na lini rehat.
  Dhe po pati mundesi, te largoheni nga kosova. Le te vine serish serbet. Se do i ndiekim vet me baben ne krye.

 9. Ore mire qe partia nuk u merrka me force po pse na thoni ju te pikuarit nga qielli i demokracise.. a mbahet partia me force???

 10. Administrata amerikane eshte vete ne pike te hallit dhe presidencxa e Biden ka rene ne nivelet me te uleta historike.E ju prisni te rregulloje gjerat ne Shqiperi.Demokratet amerikane e marrin pushtetin si Rama ne shqiperi vetem me rrena e me ndihmen e medjas.Me habit feja e re e perhapur ne shqiperi “pro amerikanizmi”qe perdoret nga bijte e atyre qe deri para 30 vjetesh ishin anti amerikane.

 11. Ti qe nga emri sduhesh marre per baze. Kush tenton ta marre me force, ai q e eshte shkarkuar me vote dhe referendum dhe blindon godinen apo anetaresia qe shkoi te marre ne dorezim ate. Nejse vazhdoni tallni trapin, ju po eliminoni demokracine ne amerike keshtuqe eshte e kote te besh debat per Albashnistanin

 12. Cfare te bej dhe ky boti?! Do haje buke, do marr rrogen. Si gjithe te tjeret. Erdha, pashe, ika.

  Perderia ambasadorja mban njerin krah, Escobar vazhdon vazhdimin.

  Rrofte Rusia dhe Ukraina pa Krimene.

 13. Fol Enver (me fal, SALI) te lumte goja,
  Fol e mbro te drejtat tona!

  Si ja behet tani Lapsi ?

  Se mire qe i shpallem te “blere” o te “shitur” te gjithe ambasadoret e gazetaret e shtypit te huaj (shih konferencen e Sales ne 8 janar), po me keta Escobaret, Blinken’et e ndonje dite dhe Biden’ – si do ja bejme ?

  Se vertete mund te bertasesh qe jo i bleu njeri, jo i dizinformoi tjetri, po keta po behen ca si shume.

  Se sado gomere te kete Shqiperia, veshtire se do pranojne te gjithe te hane BAR, si ne kohe te Enverit – me argumentin se ne e dime me mire se te tjeret se ‘eshte demokracia

 14. Eskokari thote duhet ta marin me vote. Po pikerisht 4954 vota shkuan ishin per ta hequr nga partia, por joooooooooooo, Lul Brava ka voten e Kimetes, me ate qendron i pamposhtur si Oso Kuka ne kulle te barutit. Ah po jane dhe votat e 7*7=5004:)).

  Ju vete thoni zgjidheni me vote, dhe kur vota eshte me shumice kunder, nuk ju pelqen dhe e mbani ju kryetarin e Opozites me Kimeten e Ramazanin se ashtu eshte nje muhabet “demokratik”.

  Mos ke merak o Eskokar, se heret e vone, vota, vullneti i shumices do e coj ne vend kete anomali “demokratike” qe po e perkrahni ju Eskobaret e State Dept.

 15. Foli ambasada sovjetike plako….
  Foli kimete kurva…
  U tall edhe ramkurvi me harem dhe eunuket e tij…
  Vetem eskovarikari nuk kishte lehure akoma.
  Tani thuani edhe sorres plake te lehi
  Vetem sorra mungon.

  1. Po, te drejte ke. Dhe ti dhe Sala. Aq te drejte sa kishte dhe Enveri
   Te gjithe jane o kurva kapitaliste o bytheqire revizioniste.

   Kurse Sala, far i demokracise ne bote. Me ket logjike duhet me shpall jo vetem kryetar i PD’se, po dhe diktator te per e pas’jetshem te Shqiperise.

   Bile hec, bejme dhe nje referendum te shpejte (ku votat e ojesemarresit i numurojme vete) dhe e shpallim dhe President te Amerikes – me ket rast ja u zgjidhim dhe atyre hallin e madh qe paskan me demokracine…

 16. O Eskobar, kur te gjeni armet kimike te Sadamit, qe ju me “mjete demokratike” e varet ne litar, atehere mund te flisni edhe per Berishen, pasi te nderrosh mbiemrin e te lash gojen.

  Te fala nga Kabuli, Damasku, Bagdadi, Trípoli etj. etj. etj…etj…….

 17. cecenet e Sali Berishes jane ngrit te gjithe kundra Amerikes hahahah kujt i plas kari per ju o neanderthale shpellash!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.