• |
ide | kryesore

Berisha nuk kursehet ndaj Bashës: Simbol i pabesisë ekstreme politike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I ashpër është treguar ish-kryeministri Sali Berisha me liderin PD-së Lulzim Basha, për të cilin tha se është në kryetar i shkarkuar nga Kryesia.

Pasi dha dëshminë e tij në prokurori, Berisha u ndal për mediat.


“Më duhet t’u them se nuk do duhet të injoroni një moment. Momenti që është më flagrant, mendoj unë, ose fakti më flagrant, që është se sot njeriu që është shkarkuar nga çdo funksion i PD, është simbol së pari i pabesisë ekstreme politike. Besë ske ç’kërkon te ai që s’ka besë. Së dyti; simboli më i degraduar i lidhjeve me krimin. Së treti; mos harroni ju se ky është personi që për pazare personale dhe pasuri personale ishte i gatshëm që të shuante ndërtesën për shkak të kullave që do të ndërtoheshin aty. Duhet ta dini se, shkoni ta pyesni Erjon Veliajn se të gjitha të dhënat e mia dëshmojnë se pronarët i kanë thënë atij se; jeni të marrë vesh me Lul Bravën. Lulzim Brava është pra simbol i politikanit që nuk njeh asnjë princip që për të ruajtur karrigen pasi është shkarkuar nga anëtarësia, shndërroi selinë e PD në një seli që nuk ekziston në një vend tjetër, de facto, ia dorëzoi selinë Ramës”, tha Berisha.

5 Comments

  1. Ndërsa shumë njerëz ishin mosbesues kundrejt madhështisë së godinës dhe qëndrueshmërisë së saj kundrejt “tërmeteve”, dhe jo pak të tjerë e urrenin ndërtesën pasi kundërshtimi ndaj projektit të saj i kishte dërguar në burg apo internime, djaloshi malësor dhe mjek i sapodiplomuar ndihej fort i vlerësuar dhe i besuar që po i jepej mundësia të ndihmonte në lartësimin e ndërtesës në fjalë, duke u bërë anëtar i grupit projektues të quajtur PPSH.Po flet salihu personifikimi i njeriut te pabese i kombit shqiptar

  2. kafsha me e pabese ne Shqiperi je ti o loqe Tropojane Lulzim Bashes i vune perpara dosjen me te gjitha krimet,vjedhjet,poshtersite,vrasjet qe ke bere ti o qen i ndyre dhe ai u detyrua te te prejashtoi USA ta ka bere bene dhe do te te coje ne burg bashke me dy orangutanet e tu qe i quan femije

    1. Ik or te qifsha robt. Ku eshte pra ajo dosja qe ja vune perpara? Pse nuk e bejne publike? Pse nuk e cojne ne prokurori? Bythqirat si puna jote qe hane cdo propagande kallup, jane per tju cuar ne cerdhe dhe njehere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu