• |
ide | kryesore

Berisha përplaset keq me gazetarin nga Kosova: Mjeran! Gënjeshtar! S’ke kredo…

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha është përplasur ashpër me gazetarin nga Kosova Imer Mushkolaj gjatë një debati në emisionin “Debat plus” në RTV Dukagjini.


PËRPLASJA


Berisha: Vuçiç ka luftë kundër meje dhe do që Ramën ta mbajë në pushtet. Por nisma jnë e re nuk do ta lejojë këtë.

Mushkolaj: Vuçiç është nxënës i Milosheviçit dhe ju e keni furnizuar Milosheviçin me naftë në vitin ’90. Nuk keni kredo për të folur për këtë.

Berisha: Ti je një mjeran që në një fjali ke 3 gënjeshtra.

Mushkolaj: Ashtu sikur ju mjeran i politikës shqiptare, ashtu jam edhe unë.

Berisha: Je i programuar në Novi Sad.

Mushkolaj: Ju keni haluçinacione…

Ata u përplasën edhe më herët për çështjen e protestës së 8 janarit në selinë e PD.

Berisha: Më 8 janar po shkonim në shtëpinë e tyre të mbushur me banditë.

Gazetari: Lëri këto përralla mos na i përsërit.

Berisha: Do më lini të flasë apo si e keni hallin. Nëse ti sjell, mos e prishni emisionin. Më keni thërritur për të folur. Ai gënjen dhe gënjen.

Gazetari: Unë po ju them vazhdoni.

Berisha: Përsa i përket 21 janarit, duhet të jesh i verbër dhe i pafytyrë që thua ishte protestë paqësore, nuk ka njeri në botë që e ka quajtur 21 janarin protestë paqësore.

Gazetari: Ju e keni përgjegjësinë për vrasjen e njerëzve të pafgajshëm. Ke vrarë njerëz në bulevard, kjo është njolla e juaj e zezë pas piramidave vratë njerëz në bulevard në Tiranë, dhe pas Gërdecit. Nuk e përfundoj dot me gënjeshtrat që po thotë.

Berisha: Ti ke sjellë një provokator nga Novi Sadi aty i cili gënjen në mënyrë të pafytyrshme. Cila ishte paqësore kush e ka thënë paqësore protestën e 21 janarit përveç atij të pafytyri aty. Përveç Beogradit kush e ka thënë.

Gazetari: Beogradit që keni bashkëpunuar ti kur ishe President, që e keni furtnizuar me naftë. Është e dhimbshme dhe e turpshme.

Berisha: Nxirr pak protestën e 21 janarit që një gënjeshtar në studio thotë se është paqësore.

31 Comments

 1. Mjere shumica e kosovareve qe akoma mendon se Enver Hocha eshte shqiptari me i madh pas Skenderbeut…
  Ose i treti…. pas Mixhës Baton!

  1. Ehhh mor sali sali. Mire keta te shqiperis po tallin bolet me ty. Po tallen edhe kosovaret.
   U bere per turp ne pleqeri o sali berisha.

   1. Vdekshintë korruptuarit, parrazitët, idiotët dhe neokomunistët. thotë:

    Ashtu si mamaja jote kurvë ka bërë një debil si ti, natyrisht nga kjo nuk përjashtohet askush, mama kurva e fëmijë bastardë ka kudo.

 2. keto qe thote gazetari kosovar jane te gjitha te verteta dhe Shqiptaret i dine prandaj dhe e urrejne malokun e vucidolit I kane mbetur vetem nje grusht me cecene rrotull vetes

   1. Po pse mereni me plakun e qelbur.
    Nuk e njohim ne se c ka ber?
    Sa ka vrar e sa ka vjedhur?
    Mashtrime pa fund dhe genjeshtar profesionist.
    Lereni ne cmendin e tij. Ai ate do, te dal kudo qe ka kamera. E tu mbushi mendjen fakirve qe e ndiekin. QE NUK ESHTE E VERTET MO NUK ESHTE E VERTET.

  1. Kjo imjera mbushgojsperma.
   shkerdhate e batonit duket….
   Nje ze kurve as gjel as pule…..
   Keto jane fundurinat e kombit…
   Fytyre e jevgut nga filmat e kosturices..,,
   Kur sheh tipa si kjo gazetarja…,..
   Direkt thua o serb rropqire……
   Po pse nuk vrave nga keta kodoshe..,,
   Por vrane djemte me te mire te kombit.
   A ta qifsha famijen o bubice e baton kurvit.

 3. Rrahur cdo dite e nate neper gay hotelet e novi sadit…
  Kjo shkerdhehet si bushterr
  Dhe mban dhe 2 pirtoleta ne brez…
  Dhozin ne bithe j’a kenda…
  Por armet i mban per nder thote…..,
  Uuuuu te qifte serbi rracen dhe farefisin o bitheshqyer e pangopur.

 4. Gazetar I batonovicit ta di bytheqiri I kosoves se thaci rama sorosi do in ndarjen e kosoves pengesa e vetme ishte berisha dhe shpallja u vendos per ta neutralizuar basha legeni rames dhe sorosit

 5. Berisha per kete komplot u shpall non grada nga interesat ekonomike sorosiane ne shqiperi dhe ne serbi ti biri asaj kurve gazetar I batonovicit nuk flet dot per berishen nuk eshte thaci

 6. Ky qeka koqekanari
  Mos ka vdekje njehere dhe është ngjall si betoni, e dinte motra po si tregonte nenes e babes që të vdisnin nga dhimbja.
  Futja pordhes

 7. Duhen disa te tille tja thone troc se per interesa te tij shkallmoj PD dhe turp per ata qe i vene pas O se harrova B FEVZIUN qe po shkumezon

 8. Nuk e njoh këtë gazetarin nga Kosova, hera e parë që po e shikoj, por po ju jep një leksion shqiptarëve në Shqipëri si duhet të jetë gazetaria. Kemi gazetarë ne këtu që relativizojnë edhe vrasjet. Në më pak se një dekadë këta gazetarët tanë i kanë harruar të gjitha dhe i janë vënë të gjithë në rresht pas Sali Kriminelit që i ka duart e lyera me gjak njerëzish të pafajshëm. Aanjëri nga këta gazetarë nuk ka patur këllqe t’ja thotë në sy të publikut këta që i tha ky gazetari nga Kosova. Respekte Kosova, dhe faleminderit gazetarit Mushkolaj.

  1. Horat si ti, fisi yt sigurms, gazetare lypsa nuk kane pushuar se shpifuri per “bemat e Berishes” 30 vite rresht dhe ti i ndigjoke per here te pare.Malok Skrapari

   1. Po se u thote nje robqir malok verioreve, ske pse u thua dhe ti malok jugoreve. Dhe qe ta dish zona malore ne jug nuk ke vetem ne Skrapar, por kudo,prandaj mos shaj Skraparin, por shaj ate qe te shan. Mund te jete korcar, vlonjat ,grek por s’besoj se eshet nga Skrapari ai qe te shau

    1. S’jam fare nga Skrapari dhe as nga jugu. Jam Malok verior, 100% safi. Dhe ke te drejte per kete, shaj ate qe te shan. Sa per jug veri etj etj, ky Vicidolsi kriminel i fryn kesaj kur mundet, sa here mundet, kudo mundet.

     1. Vdekshintë korruptuarit, parrazitët, idiotët dhe neokomunistët. thotë:

      Ti nuk je as malok e as fushor, biles as njeri, je thjesht një fundërinë injorante e parazitare.

 9. Sa vjen po shtohen -Serbovicet-neper studiot Televizive.Dhe kjo behet me qellim nga zagaret -Ramovicet ,Batonovicet dhe ata plehrat e tjere.

 10. ky gazetari tha vetem te vertetat, tha disa se berisha ka edhe shume tradhti e zullume te tjera . Ne SHQIPERI DHE NE KOSOVE ata qe mbeshtesin berishen dhe qe jane kunder shba-ve jane nje pakice ca apo disa ,prandaj nuk eshte per t’u shqetsuar.

 11. ja paska plas ne surrat te gjitha te vertetat qe gazetaret e shitur shqiptar nuk guxojn tja thon. ja pra faktet qe kerkon berisha lart e posht. keto jan de i di cdo shqiptar.

 12. ky bythqir kriminel Vucidoli eshte genjeshtar skandaloz Gazetari Mushkolaj tregoi se eshte nje gazetar shume i mire dhe djale trim qe e beri bythecin e vucidolit ti mbahej goja dhe te fliste idiotizma Ne fakt ai eshte nje idiot patologjik po shqiptarve ju desh ca qe ta njohin mire kete qelbesire U desh non grata amerikane qe ti dali fytyra e vertet ketij agjenti serb

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu