• |
ide | kryesore

Zbulohen emrat që do të performojnë në ‘Coachella 2022’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi ,Billboard ka zbuluar emrat e këngëtarëve që do të performojnë në festivalin e muzikës “Coachella  2022”.

Sipas revistës , këngëtarët kryesorë janë: Harry Styles, Billie Eilish, Kanye West dhe Swedish House Mafia . Festivali do të mbahet më 15-24 prill. Ndërsa, emra të tjerë që do të performojnë janë Lil Baby, Daniel Caesar, Megan Thee  Stallion, 21 Savage, Stromae, Doja Cat etj.Billboard ka konfirmuar më parë se Scott dhe Rage Against the Machine nuk do të jenë më në Coachella .Ndërsa Frank Ocean do të performojë në festival në vitin 2023.


Zbulohen emrat që do të performojnë në Coachella 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu