• |
ide | kryesore

Basha: Drejtësia të hetojë për protestën, 8 janari tentativë vrasje mes demokratëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha inkurajoi prokurorinë që të hetojë rreth protestës së 8 janarit, për të cilën tha se nuk ishte asgjë më pak se tentativë vrasje mes demokratësh për interesa personale.


Basha tha për mediat jashtë ambienteve të Prokurorisë së Tiranës se preferon që të shkuarën ta lërë pas.


“Si rregull nuk kërkojmë prova për të rrezuar gënjeshtra por gënjeshtra kërkojnë gënjeshtra. Gënjeshtrat e Berishës kanë nisur në 9 shtator. Preferoj që ta lë të shkuarën pas. Ata që na kanë mbajtur në vend numëro për 30 vite, do i largojmë duke u bërë të gjithë bashkë, jo vetëm rreth një sigle. Per një demokraci e cila si me thënë jep mandatin por dhe shkarkon qeverinë me votat e qytetarëve. Kam kërkuar hetimin e plotë të gjithanshëm të kësaj ngjarje, inkurajoj drejtësinë. Nuk është asgjë më pak se tentativë vrasje mes demokrateve për interesa persona, me atë të një grupi të strukturuar kriminal, por interesa të një personi. Kam kërkuar që të vihen para drejtësisë nga i pari te i fundit. Nga Berisha te të gjithë të tjerët. Për fat të keq i pa e gjithë bota, jo vetëm Shqipëria. atyre pak demokratëve që u ndodhën aty por që u distancuan.”, tha ai.

10 Comments

 1. Po se kush tentoi te vriste e pame live.

  Kapuczinjte e tu ju thyen brinjet njerezve me shkopa bejsbolli- tentative vrasje.
  Kapuczinjte e tu i myten njerezit ne gaz lotsjelles , ne fikse zjarri , ne lende kimike-tentative vrasje.
  Kapuczinjte e tu hidhnin karrike, tavolina, pluhur kimik e xhama te mbeshtjelle mbi kokat e protestuesve-tentative vrasje.
  Policia e Xonit qe ti solli me urgjence jo per te te ruajtur ty se po i rruhet fort, por i solli te ruaje qeverisjen e tij duke te ruajtur ty qe te rrish opozite fasade per sy e faqe sepse ti edhe 100 jete te kesh nuk fiton kurre. Edhe roja i PD-se qe dhe doreheqje po te gatoje me ty fiton.
  Policia e jote dhe Paulinit i mbyti ne gaz lotesjelles kimik duke i ndjekur njerezit neper Tirane- tentative vrasje.

  Per te gjithe keto tentativa vrasje, ti vertet duhet te te qihet nona ne gop e duhet te futesh ne burg. Por, mos e rruj, nuk te gjen gje sa te kesh Ramazanin KM.

  Bythqir mashkull!

 2. Ne emer te kujt flet ky idioti?????? Flet ne emer te Kimetes,Frrok Capit,Spartak Brahos,Spartak Ngjeles,Mero Gelbazes, Ilir Yzeirit,Robert Rakipllarit,Sokol Palles! Ky plehu ka 8 vjet qe eshte kreyetari I opozites ,ka 8vjet qe kaqene ministri me I rebdesishem I Salehut dhe tani do ti shumzoj me zero 16 vitet qe ka qene ne politike dhe I duket vetja se ka lindur me 9 Shtator!

 3. Tentative per vrasje bere ti dhe dhe banditet me shkopa druri ne dore dhe gaz kimik o Luldhime kurva. Mos ki merak sejtit tuaj te ndyre po i vjen fundi

 4. keshtu u vrane dhe ne 21 janar 4 njerez te pafajshem nga Salih Krimineli Pse nuk hape gojen atehere o Lyl Bytha?

  1. Vdekshintë korruptuarit, parrazitët, idiotët dhe neokomunistët. thotë:

   O karr a e mba mend se si i godisnin policinë kokëpalarët e edvinit më 21 janar?

   fiks si kriminelët e lul kurvës me shkopa bejsbolli.

 5. Është e pamundur ta ndash PD-në nga ai që tashmë identifikohet si Sali Ui, aq sa me plot gojën mund të rivlerësojë në kontekstin majakovskian “Kur themi Saliu nënkuptojmë Partia / Kur themi Partia nënkuptojmë Saliu”. PD është krijesë e Sali- Ui- së dhe njëkohësisht interpretuese e ideologjisë berishiane. Asgjë të përbashkët me demokracinë asgjë të përbashkët as me të djathtën qoftë klasike apo moderne. Qysh në themelimin e saj, ajo nuk kishte asnjë element demokratik. Të gjithë e kujtojnë si u krijua ajo e kush u zgjodh në krye të saj e kush e “rrëmbeu” kryesinë e saj.

  1. Ik or bythqir shif Rilindjen e nje pallat nje vote qe as nuk ju shkon mendja ndonjere per zgjedhje a per noj mendim ndryshe nga MaoCeDun-i LGBT, Paulin Ramazani. PD – ja mire keq po zien e do shkoje ne vend cdo gje me vote, po ju qe jeni rrepart ushtarak neokomunist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.