• |
ide | kryesore

Basha pas dy orësh pyetje në Prokurorinë e Tiranës: Berisha aleat i vyer i qeverisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
atentat

Për rreth dy orë Lulzim Basha u mor në pyetje në Prokurorinë e Tiranës.


Basha dha detaje nga dëshmia e tij në prokurori, ndërsa shtoi se në fokus është fakti që organizatorët dhe dhunuesit të vendosen para drejtësisë.Ai tha për mediat se Berisha me aktet e 8 janarit tregoi se është si një aleat i vyer i qeverisë.

“Ditë në të cilën nuk do të kishim ardhur kurrë për interesat e askujt. Kjo është një nga dëmet që po i shkaktohet familjes tonë politike. Megjithatë ndonëse PD, ishim pre e një sulmi barbar dhe të dhunshëm. Kërkojmë që të vendosen përgjegjësit para drejtësisë dhe i them demokratëve që nuk do të biem në këtë kurth ku na do kundërshtari politik, por duhet të jemi në krye të betejës. Edhe tani Berisha me aktet e 8 janarit është dëshmuar si një aleat i vyer i qeverisë. Sot, kjo prokurori duhet të gëlonte nga personat e arrestuar për inceneratorët. Me aktet dhe veprimet e tij përçarëse, Berisha është përpjekur ta pengojë këtë. Dua të theksoj se ai nuk ia ka dalë. Së pari s’ja ka dalë të imponohet me aktet e dhunës, siç nuk imponohet asnjë pakicë. Demokratët ia kanë dalë të tregojnë se janë më shumë se një person i vetëm. PD mbetet një forcë politike e pjekur dhe do i japë fund tranzicionit”, tha Basha.14 Comments

 1. hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  ky eshte 100000000 me i keq se palloshi

 2. Zoti Llull na ho gsh lulin

  E ke shit bythen te rama ste ben pershtypje me asgje

  E ke bythen si kullorese makaronash edhe gaz bardhi e ka me pak te shpuar se ti

  Pupac bythqir

 3. Ky trapi akoma shef endrra me gjell pasanikesh
  Krau i djatht ikrimit
  Popull ndizni cakmaket protesta mbaroi

 4. O idiot, kush e thirri policine ti, apo Berisha? O tradhetar, ku i ke vijat e kuqe? O mashtrues, a ka marre Viktoria Invest para per pastrimin e Fierit duke djegur plehrat dhe sa ka marre? O i pander, padinjitet, i pakarakter, ti je e keqja kryesore e ketij vendi, nuk eshte Rama qe te ka blere ty o funderrine sorosiane. Pale kur ben sikur shpreson se do behesh kryeminister. Ti e ke gjetur rehatine dhe pasurimin tend duke i bere presion qeverise per te rritur cmimin tend o i shitur. Trego pak sa leke dhe sa favore ke marre per te shkelur vijen e kuqe tek trau i Kalimashit o pseudo i djathte. Jetojme ne nje vend te vogel ku njihemi thuajse te gjithe me njeri-tjetrin dhe çdo gje del ne shesh o kokelyer. Po ti prandaj lyen floket, per te treguar se si e ke zemren o zagar bastard.

 5. Hahahahah o Robqir Brava, po te tradheton dhe surrati jot kur e thua kete o bythqir femer, sepse as vete nuk e beson. Vota, vota o LLuLL Brava, VOTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. Nuk ka ngel me demokrat pa e kuptuar misionin tend per tu vetequajtuar opozite me 5 vete , per te pasur opozite fasade per Ramazanin dhe kjo me mbeshtetjen e Kimetes se Sorrosit dhe sigurisht me shperblimin tend miliarda lekesh me 14 kompani dhe marje pjese ne tenderin e portit.

  O robqir, nuk mund te rrish zot shtepie i demokrateve me zor. Zot shtepie rri ke gruje jote e kalamojt e tu.

  Paske qene robqimi me i madh i shekullit o kurve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *