• |
ide | kryesore

Gjithçka duhet të dini për çmimet SAG

-Instant, Paparazzi, Slider

Screen Actors Guild Awards, që do të organizohet për herë të 28-të këtë vit, shpalli të nominuarit për ceremoninë e ndarjes së çmimeve që do të mbahet të dielën, më 27 shkurt.


Presidenti i SAG-AFTRA dhe Fran Drescher, së bashku me Rosario Dawson dhe Vanessa Hudgens, ndanë në llogarinë në Instagram të SAG Awards të nominuarit për çmimet SAG të këtij viti.


Më poshtë gjeni të gjitha nominimet e SAG Awards sipas kategorive.

KINEMA

Performancë e jashtëzakonshme nga një kast në një film

Belfast

CODA

Don’t Look Up

House of Gucci

King Richard

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një rol kryesor

Javier Bardem – Being the Ricardos

Benedict Cumberbatch – The Power of the Dog

Andrew Garfield – tick, tick… BOOM!

Will Smith – King Richard

Denzel Washington – The Tragedy of Macbeth

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një rol kryesor

Jessica Chastain – The Eyes of Tammy Faye

Olivia Colman – The Lost Daughter

Lady Gaga – House of Gucci

Jennifer Hudson – Respect

Nicole Kidman – Being the Ricardos

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një rol dytësor

Ben Affleck – The Tender Bar

Bradley Cooper – Licorice Pizza

Troy Kotsur – CODA

Jared Leto – House of Gucci

Kodi Smit-McPhee – The Power of the Dog

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një rol dytësor

Caitriona Balfe – Belfast

Cate Blanchett – Nightmare Alley

Ariana DeBose – West Side Story

Kirsten Dunst – The Power of the Dog

Ruth Negga – Passing

Performancë e jashtëzakonshme aksioni në një film

Black Widow

Dune

The Matrix Resurrections

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

TV

Performancë e jashtëzakonshme në një serial dramatik

The Handmaid’s Tale

The Morning Show

Squid Game

Succession

Yellowstone

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një serial dramë

Brian Cox – Succession

Billy Crudup – The Morning Show

Kieran Culkin – Succession

Lee Jung-jae – Squid Game

Jeremy Strong – Succession

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një serial dramë

Jennifer Aniston – The Morning Show

Jung Ho-yeon – Squid Game

Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale

Sarah Snook – Success

Reese Witherspoon – The Morning Show

Performancë e jashtëzakonshme në një serial komedi

The Great

Hacks

The Kominsky Method

Only Murders in the Building

Ted Lasso

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një serial komedi

Michael Douglas – The Kominsky Method

Brett Goldstein – Ted Lasso

Steve Martin – Only Murders in the Building

Martin Short – Only Murders in the Building

Jason Sudeikis – Ted Lasso

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një serial komedi

Elle Fanning – The Great

Sandra Oh – The Chair

Jean Smart – Hacks

Juno Temple – Ted Lasso

Hannah Waddingham – Ted Lasso

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktor mashkull në një film televiziv ose serial të kufizuar

Murray Bartlett – The White Lotus

Oscar Isaac – Scenes from a Marriage

Michael Keaton – Dopesick

Ewan McGregor – Halston

Evan Peters – Mare of Easttown

Performancë e jashtëzakonshme nga një aktore femër në një film televiziv ose serial të kufizuar

Jennifer Coolidge – The White Lotus

Cynthia Erivo – Genius: Aretha

Margaret Qualley- Maid

Jean Smart – Mare of Easttown

Kate Winslet – Mare of Easttown

Performancë e jashtëzakonshme aksioni në një serial televiziv

Cobra Kai

The Falcon and the Winter Soldier

Loki

Mare of Easttown

Squid Game

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu