• |
ide | kryesore

Kanye West, Billie Eilish dhe Harry Styles kryesojnë Coachella

-Instant, Paparazzi, Slider

Festivali i Muzikës dhe Arteve në Coachella Valley po planifikon të rikthehet pas një ndërprerjeje dyvjeçare dhe ka njoftuar një formacion të mbushur me yje.


Billie Eilish, Harry Styles dhe Kanye West do të kryesojnë ngjarjen vjetore, e planifikuar aktualisht të mbahet në prill në Empire Polo Club në Indio, Kaliforni.


Njoftimi vjen disa ditë pasi një tjetër festival muzikor, Bonnarroo, publikoi programin e tij të vitit 2022.

Coachella duhej të ndalonte për dy vjet për shkak të pandemisë.

Së fundmi, varianti Omicron ka shkaktuar mjaft shtyrje dhe anulime, duke përfshirë disa shfaqje në Broadway.

Formacioni i këtij viti përfshin gjithashtu artistë të tjerë të njohur Doja Cat, Megan Thee Stallion, Swedish House Mafia dhe Lil Baby.

Coachella do të zhvillohet në datat 15-17 prill dhe 22-24 prill. Formacioni i plotë mund të gjendet në faqen zyrtare të këtij eventi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.