• |
ide | kryesore

Koreja e Veriut teston një tjetër raketë, reagojnë autoritetet e Koresë së Jugut dhe Japonisë

-Instant, Lajme, Planet

Zyrtarët në Korenë e Jugut dhe Japoninë, këtë të premte kanë deklaruar se një tjetër predhë është lëshuar nga autoritetet e Koresë së Veriut. Sipas mediave të huaja kjo është raketa e tretë balistike e lëshuar nga Koreja e Veriut, ku sipas autoriteteve në Korenë e Jugut ajo është lëshuar në drejtim të lindjes, por nuk tha menjëherë se ku u ul ose dha detaje të tjera.


Roja bregdetare japoneze ka konfirmuar se një objekt i dyshimtë është parë në këtë zonë. Ai u bëri thirrje anijeve midis Gadishullit Korean dhe Japonisë, si dhe Detit të Kinës Lindore dhe Paqësorit të Veriut, që “t’i kushtojnë vëmendje informacionit të mëtejshëm dhe të qëndrojnë të qarta kur njohin objektin që bie”.


1 Comment

  1. PERPARA DISA VITESH.U SHPALL LUFTA KUNDER TERRORISMIT ISLAMIK..DHE BOTA KRIJOJ UNITET PER TA LUFTUAR TERRORIZMIN NE GJITHA FORMAT.U SHKATRRUAN SHTETE TE TERA PA U GJETUR NDONJE GJURm terrorismi por NUK KONFIRMUN ASGJE.TANI TERRORISTET E VERTET I KEMI NE SHESH.HAPUR NE MENYREN ME TE EGER ME SHKATRRUESE .DUKE SHVILLUAR ARME BERTHAMORE QE SHKATERROJNE SHPIN TON TE PERBASHKET TOKEN DHE ASKUSH SI NDALON PSE SEPSE TE GJITH TE FUQISHMIT JAN NE KONKUREC ZHVILLIMI TE KETYRE ARMEVE TE CILAT PO TE PERDOREN GJITHA AVULLOJNE NE MENYRE TE MENJEHERSHME ME MILIARDA JET NJERZORE.TASHME CDO PRAPAGAND KA DESHTUAR PERDERI SA NE LOJ KA HYR FORCA.LIND PYETJA.TANI PER CFAR JU HYN NE PUN LOGJIKA KUR FORCA PO JEP RENDIMENTIN E VET.NJERIU TASHM MBETI FORMAT JO NJERI.BREZA TE TERE NJERZOR KERKOJNE QARTESI GJALLERI ZGJILLJE SHPRES SIGURI PAQE SHPETIM KURSE UDHEHEQESIT BOTERORE JAPIN ME TE KEQEN PER TE NA AVULLUAR NGA NJE TEPRATUR MILIONA GRAD QE SHKAKTON SHPERTHIMI NJE BOMBE BERTHAMORE.NE NJE AFAK KOHORE PER SEKOND PAS SHPERTHIMIT.VERTET KJO QENKA DEMOKRACIJA .KAPITALIZMI .KOMUNIZMI VENDOSNI CFARDO EMRI TE DESHIRONI KETO JAN ANTIVLERA FUNDI PADREJTESISE POR KURR VLERAT SE E VERTETA NUK KA SHENJA TE TILLE NE ASNJE FAZE TE ZHVILLIMIT SAJ .KY ESHTE NJERIU QE PER VETEN MENDON ME TE MIREN POR ME GJYMTYRE VEPRON KUNDER VETES ME TE KEQEN KJO NDOLL ĎUKE U ANGAZHUAR KUNDER TJEREVE DHE TJERET KUNDERTIJE DREJTPERDREJT I BIE KUNDERVETES.O NJEREZ MENDONI PAK SA SHM PO E URREKENI VETEN TUAJ SIPAS VEPRIMIT QE BENI NE MENYREN ME TE KEQE DHE NDRYSHE E DONI NE FAKT A NUK KUPTONI SA SHUM PO ZHGENJEHENI.DHE DUKE PASUR NE DORE GJITHA BURIMET E DIJES DHE MUNDESIVE KJO ESHTE FATALE DHE PAPRANUESHME PER LOGJIKEN E DREJTE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu