• |
ide | kryesore

Kylie Jenner femra e parë që arrin 300 milionë ndjekës në Instagram

-Instant, Paparazzi, Slider

Duke qenë më pak e dukshme se zakonisht, Kyle Jenner ka arritur të marrë sërish titullin e mbretëreshës së Instagramit.


Ylli i reality show dhe manjatja e grimit është bërë gruaja e parë që ka arritur 300 milionë ndjekës, sipas revistës People.


Jenner, e cila është shtatzënë me fëmijën e saj të dytë me reperin Travis Scott, nuk ka postuar aq shumë në llogarinë e saj të verifikuar që nga tragjedia në festivalin muzikor të Scott’s Astroworld që la 10 të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

Që nga mëngjesi i së enjtes, postimi më i fundit i Jenner ishte një sërë imazhesh që ajo ndau me barkun e saj të rrumbullakosur menjëherë pas fillimit të vitit të ri.

Këngëtarja dhe trajnerja e “The Voice” Ariana Grande, e cila aktualisht numëron 289 milionë ndjekës, kishte mbajtur më parë rekordin në platformë.

Më i ndjekuri për momentin është futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo me 389 milionë ndjekës që nga e enjtja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu