• |
ide | kryesore

Meta: Këtu më keni edhe për 50 vitet e ardhshme

-Instant, Lajme, Të fundit

Ilir Meta deklaroi se ka zero çështje për Presidentin e Republikës në Gjykatën Kushtetuese dhe kudo, duke e përsëritur. Kreu i Shtetit e cilësoi të stisur dhe të mirëorganizuar situatën në selinë e PD dhe tha se duan të largojnë vëmendjen nga çështje të tjera.

“Zero çështje për Presidentin e Republikës në Gjykatën Kushtetuese dhe kudo. zero, zero, zero. Ata që duan të spostojnë vëmendjen nga çështje të tjera. Vota e lirë. Ilir Meta nuk ka ndërmend që për karrigen e pres të thërrasë pop shqiptar ama për të mbrojtur votën e lirë, për të zbardhur aferat kriminale qindra miliona euro. Ato që ndodhin tek selia janë përpjekje të stisura, të mirëorganizuara për të larguar vëmendjen.


Kështu që asnjë shqetësim për atë çështje. Në qoftë se do kishte thënë Gjykata që dekretet e presidentit ishin antikushtetuese do shkonim në Gjykatat europiane, jo vetëm për të mbrojtur qytetarët shqiptarë, por dhe ata europianë se përbën precedent. Unë nuk mund të rri, Durrësi, probleme shumë të mëdha dhe qytete të tjera me probleme, nuk mund të rri indiferent”, tha Meta.

Ai premtoi se do jetë këtu dhe për 50 vitet e ardhshme dhe se do jetë në krye të të gjitha përpjekjeve për vendosjen e sovranitetit të qytetarëve.

“Mos kini merak se 30-40-50 vitet e ardhshme këtu do më keni. Mos u shqetësoni. Do jem në krye të gjitha përpjekjeve për vendosjen e sovranitetit të qytetarëve shqiptarë”, deklaroi Meta.

5 Comments

  1. do kalbesh ne burg o burre kurve bashke me neanderthalin e Vucidolit Aty do shkerdheni njeri tjetrin ne bythe

  2. SHIKONI KETE BAJGE SKRAPARI ,THOTE ATE QE THA EDHE BERISHA ,KY THOTE DO ME KENI EDHE50 VJRET ,BERISHA THOTE SE DO ME KENI DERI KUR TE BEHEM 95 VJEC . POR NUK DO JENI SEPSE SHQIPTARET NUK JANE SI KETA TE KETIJ PORTALI , SE PER KETA DO TE ISHIT EDHE 100 VJET.

    1. Vdekshintë korruptuarit, parrazitët, idiotët dhe neokomunistët. thotë:

      O karr po të mos jenë këta tipa si Berish, Meta e shumë të tjerë që e kanë në zemër Shqipërinë, do të ngelnit vetëm ju mutrat dhe edvini, basha veliaj e co do tju shndërronin në skllevër të shek 21, se muti mut ngelët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.