• |
ide | kryesore

Protesta e 8 janarit/ Basha vjen në Prokurori për të dhënë dëshminë e tij

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari  i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me atë që ndodhi në protestën e 8 janarit. Basha pritet të pyetet edhe për akuzën e njerëzve të armatosur që dyshohet të kenë qenë brenda në seli.


Përpara tij ka dëshmuar Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i cili është marrë në pyetje nga prokuroria për dy orë e gjysmë. Një ditë më parë, për 2 orë e 40 minuta ish-kryeministri Sali Berisha qëndroi përballë prokurorëve dhe iu tregoi versionin e tij për protestën ku mbështetësit e Berishës u përplasën me mbështetësit e Bashës. Pas daljes nga prokuroria, lideri historik i demokratëve deklaroi se kishte informuar hetuesit se në seli ka pasur njerëz të armatosur dhe armët u larguan me makinën e kreut të Partisë Demokratike. Ai akuzoi sërish Bashën si peng të Ramës, teksa paralajmëroi edhe një herë protesta të fuqishme.


5 Comments

  1. Kjo lulja ben shume seks…
    Por problemi eshte se e ben vetem me prapanice trimi i ramkurvit!!!
    As zogu tirones nuk eshte me lloz-thyese se lulkurva!
    Ptuuuuu gonorre.

  2. Ore gomere. Keni sensore?

    Basha eshte Opozite e rreme. Mbledh qokat qe I ben Rama, eshte I shitur. Ore gomere. Akoma besoni qe ky ben opozite? Shikoni kompanite e Kunatit. Porti I Durresit qoka e fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu