• |
ide | kryesore

Protesta e 8 janarit/ Pas Berishës, sot merret në pyetje kryedemokrati Basha dhe sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi

-Instant, Lajme, Të fundit

Një ditë pasi ish-kryeministri Sali Berisha dëshmoi në prokurori për 3 orë për protestën e 8 janarit përpara selisë së Partisë Demokratike, sot radhën për t’u marrë në pyetje e ka kryedemokrati Lulzim Basha. Basha, që nuk ka konfirmuar nëse do të jetë i pranishëm, është thirrur për t’u paraqitur në prokurorinë e Tiranës në orën 11:00, ndërsa pas tij do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në orën 12:00.


Një ditë më parë, për 2 orë e 40 minuta ish-kryeministri Sali Berisha qëndroi përballë prokurorëve dhe iu tregoi versionin e tij për protestën ku mbështetësit e Berishës u përplasën me mbështetësit e Bashës. Pas daljes nga prokuroria, lideri historik i demokratëve deklaroi se kishte informuar hetuesit se në seli ka pasur njerëz të armatosur dhe armët u larguan me makinën e kreut të Partisë Demokratike. Ai akuzoi sërish Bashën si peng të Ramës, teksa paralajmëroi edhe një herë protesta të fuqishme.


8 Comments

  1. ky eshte veting-u, te gjithe te barabarte para ligjit. kurre nuk do te ishte thirrur berisha nga prokuroria po te mos ishte bere reforma ne drejtesi, dhe prandaj berisha, meta e rama ky TREKENDESHI I BERMUDES bene te gjitha perpjekjet kunder MIRATIMIT TE veting-ut

    1. Filluan sufllaqet sumqime te Gaz Bardhes te lavderojne reformen ne drejtesi keta qe duan te rrezojne EDrogen! Dhe cfare eshte me e bukra se nuk paraqiten vete ne prokurori por shmangen me procedure dhe raporte se i kullojne bythet!

  2. Sot i uroj Gazmend Bardhit qe ta njohe e t’i dije emrin polici tek dera e Prokurorise, se dje ishte perle kur polici nuk e njohu kete bilbil gjyzar, gje qe e preku shume zv. Ndihmesin e “LIDERIT BASHA”.

  3. O Lyl Ti dhe Saleh Birisha tani keni dosjet e hapura ne prokurori dhe shume shpejt te dy do merrni ate qe meritoni Karin ne bythe bashke me cecenet pederaste qe ju vijne nga pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu