• |
ide | kryesore

Rama “loz luftash” në luftanijen amerikane, Veliaj shkrep fotot

-Instant, Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit

Shtetet e Bashkuara urrdhëruan një aeroplanmbajtëse të qëndrojë në Mesdhe për t’i dhënë më shumë siguri trupave aleate të Europës, për shkak të tensioneve nga frika se Rusia do të pushtojë Ukrainën kanë raportuar mediat rreth dy javë më parë.


Urdhri u dha nga Sekretari për Mbrojtjen Lloid Austin, i cili anuloi itinerarin e vendosur më parë që aeroplanmbajtësja me emrin e presidentit të 33 të SHBA Harry S.Truman, të udhëtonte drejt Lindjes së Mesme.


“Ndryshimi i itinerarit reflekton nevojën për një prezensë konstante në Europë dhe duhet për të siguruar aleatët tonë se jemi të angazhuar për një mbrojtje të përbashkët” tha një zyrtar amerikan për mediat e huaja rreth dy javë më parë kur u mor vendimi.

Pikërisht në këtë aeroplanmbajtëse ka qenë sot kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, që i është gëzuar fluturimeve të avionëve bombardues dhe nuk i ka rezistuar dot t’i shpërndajë pamjet në Facebook.

Po ashtu Rama është ulur edhe në vendin e kapitenit dhe ka luajtuar aty me timonin.

Bisedimet mes SHBA dhe Rusisë për Ukrainën këto ditë nuk kanë qenë të suksesshme. Rusia ka zhvendosur dhjetëra mijëra trupa pranë kufirit ukrainas duke shtuar frikën e tensioneve të vitit 2014, kur Moska pushtoi gadishullin e Krimesë.

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka mohuar planet për një pushtim të Ukrainës, por kërkon garanci në rast të një zgjerimi të mëtejshëm të NATO-s në lindje. Duke qenë se Shqipëria është shumë e vogël për të luajtur në terma të tilla, Rama sot i është gëzuar disa videove dhe fotove mbi luftanije, duke fokusuar aty edhe flamurin shqiptar.

Lapsi.al mësoi se bashkë me Ramën në luftanije ishte edhe Veliaj, por ky nuk ka dashur t’i marrë asnjë grimë nga vëmëndja kryeministrit. Për më tepër që gjatë xhiros nëpër luftanije i është dashur të bëjë rolin e fotografit. Për këtë arsye fotot dhe videot nuk janë të cilësisë maksimale.

15 Comments

 1. Tip rrugaqi ose kalamon rrugaq rrugesh ishte dhe do ngelet ky gamor Surreli😂💩me gjith ate kurvin e bashkis💩💩.

 2. E besoj se eshte me e madhe se loj luftrash si mendon bushati shkurdhaku. Duket hapur xhelozia qe keni per mbeshtetjen qe i jep amerika me menyra te ndryshme. Apo dhe ne ket rast ka lobuar Rama per te bere foto nga avioni. Keto shkrime jan fiks buke per injorantet e PD se

  1. Është e pamundur ta ndash PD-në nga ai që tashmë identifikohet si Sali Ui, aq sa me plot gojën mund të rivlerësojë në kontekstin majakovskian “Kur themi Saliu nënkuptojmë Partia / Kur themi Partia nënkuptojmë Saliu”. PD është krijesë e Sali- Ui- së dhe njëkohësisht interpretuese e ideologjisë berishiane. Asgjë të përbashkët me demokracinë asgjë të përbashkët as me të djathtën qoftë klasike apo moderne. Qysh në themelimin e saj, ajo nuk kishte asnjë element demokratik. Të gjithë e kujtojnë si u krijua ajo e kush u zgjodh në krye të saj e kush e “rrëmbeu” kryesinë e saj.

 3. Hhhhaaa prap fajin e ka Saliu o familje shkerdhyer 😇qa pune keni me Saliun ne nje kohe qe ky gamori i Surrelit ju shkerdhen femrat ne zyrat e shtetit. Rrini urte mo te degjenerurar deri ne max.

 4. Oooo shembelltyra e largqoftit…👹👺🤮🤮🤮🤮
  Ta qifte korea e veriut haremin dhe hudumet eunuke bashke me fik kurvin.
  Ooo rrace e poshter e muxhikut.
  Ju shuafte gonorrea dhe sifilis.

 5. Edi Rama me trupat e NATO dhe ne keshillin e sigurimit,Maloku i vucidolit te bregu i Lanes ben gjullurdira per tu futur ne SHQUPne lufte me birin e vet Lyl Basha ! hahahahah neanderthali i Vucidolit drejt burgut

 6. Shumë njerëz nuk janë çuditur nga kjo që i ndodhi. E prisnin, e njihnin, ishte çështje kohe, ia dinin “sëmundjen” e pashërueshme, aq më tepër pas “damkës” amerikane. Dhe kjo “vdekje” më në fund erdhi me sulmin mbi “Bastijën” e partisë së vet, një rast unikal ky në historinë botërore. Pra, lamtumirë, plaku Mere! Azmoni i salihut qe te ka shkerdhyer e perdhunuar ty e fisin shpellkar tani salihu dhjet dhe ti hap gojen

  1. Kam deshire tja qij robt Rusia njehere ketij Rames. Ndonje rakete te vockel mu te Kryeministria. Te shohim robqire Yurin cdo beje. Sigurisht asgje. Vetem komente ne twitter. Dhe do largohen avash avash si kërminj te Kine apo Kore. Pastaj aleati i bythes serish asgje sdo beje se ska interes te shpenzoje per keneten Shqiperi

 7. “Lapsi.al mësoi se bashkë me Ramën në luftanije ishte edhe Veliaj, por ky nuk ka dashur t’i marrë asnjë grimë nga vëmëndja kryeministrit. Për më tepër që gjatë xhiros nëpër luftanije i është dashur të bëjë rolin e fotografit. Për këtë arsye fotot dhe videot nuk janë të cilësisë maksimale.” – Fantastike 🙂 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.