• |
ide | kryesore

Reagon PD: Meta e Berisha janë në aleancë për të shkatërruar Partinë Demokratike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta, vjen një reagim nga Partia Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, selia blu pohon se qëndrimi i Metës sot nuk e fsheh aleancën me Sali Berishën.


REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË


Qëndrimi i sotëm i Ilir Metës, ku nuk fshehu aleancën me Sali Berishën kundër Partisë Demokratike dhe rolin e tij aktiv në sulmin ndaj selisë qendrore të Partisë Demokratike, është e vërteta tronditëse që po kuptojnë dita-ditës demokratët. Sali Berisha dhe Ilir Meta janë në një aleancë për të shkatërruar Partinë Demokratike, vetëm për faktin se ajo nuk bëhet bunker ku strehohen ata që kanë halle personale. Partia Demokratike ripërsërit kërkesën që Ilir Meta dhe njerëzit e tij të qëndrojnë larg selisë së Partisë Demokratike. Koha kur PD përdorej si mburojë nga Ilir Meta ka përfunduar në 9 Shtator, kur PD u distancua nga Sali Berisha.

Ndërhyrja e Presidentit të Republikës, njëlloj si Edi Rama, në një debat të brendshëm në Partinë Demokratike, tregon atë që kemi thënë që në nisje, që trekëndëshin Berisha-Rama-Meta e bashkon një hall i madh, por që nuk është as halli i Partisë Demokratike dhe as halli i qytetarëve shqiptarë.

12 Comments

 1. sigurish kriminelet dhe hajdutet do jene bashke te mbrojne gjene e vjedhur Te dy keta katunare duhet ti kalojne prekurorise dhe SPAK per hetim

 2. u shkaterrua me ne fund kjo fole kriminelesh,hajdutesh,vrasesish,drogaxhinjsh dhe pederastesh e Salih kriminelit

  1. Vdekshintë korruptuarit, parrazitët, idiotët dhe neokomunistët. thotë:

   Bëj analizën eADN, ti e gjithë ju që qiheni për të mbrojtur qeverinë, e do të shohësh se nuk keni ADN të njëjtë me të babait, se jeni të gjithë fëmijë bastardë TË MAMAVE KURVA, edhe ata bastarde, pra jeni bastardë prej tre brezash.

   1. Mos më keqkupto shoku. Une jam i djathtë, e kisha fjalen për lidershipin e tanishëm te shkapërderdhur te PD, për kliken Basha-Bardhi….

    Prandaj të rrimë shtrembër te flasim drejt, gjërat duhen thënë ashtu si janë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu