• |
ide | kryesore

Zbulohet agjenda e takimeve të Erdogan të hënën në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vjen të hënën në Tiranë, Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Mediat kanë zbardhur agjendën e turit të tij të takimeve.


Mësohet se Erdogan do të pritet në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit nga kryeministri Edi Rama në orën 09:00.


Më pas, Rama dhe Erdogan do të vizitojnë banesat e reja në Laç të financuara pas tërmetit nga qeveria turke.

Agjenda vijon me një takim me kryeministrin Rama në selinë e kryeministrisë në Tiranë dhe në orën 14.00 ata do të kenë një konferencë për shtyp.

Në orën 17:00, Erdogan do të mbajë një fjalë mbështetëse në Parlament duke mbyllur vizitën e Erdogan në Tiranë. ©LAPSI.al


11 Comments

  1. Po pak kemi në Tirane ne vet hajdute e kriminela si ky pa na arrdhur edhe ky??? Po ky si do vine amne ne Shqiprie si President a po si krye Hoxhallare?? Bolle njerze idjote jane Greket por as nje here nuk kame pare çë nje kryminister a po President Grek të vizitone kisha Ortodokset ne Shqiprie… Edi Rama dhe politikanet e tjer bashke me Turqit për her fyne myslimanet shqiptare .. turpe turpe… ndale kompanite dhe politikanet Turqe dhe keta horra qe na drejtone mose na vidhni leket tona

   1. Do të duhej të mjaftonte vetëm një rast i vetëm, si ai i zhdukjes së Remzi Hoxhës, që Sali Berisha të zinte vend në mesin e njerëzve më mizorë të politikës. Do të duhej që vetëm ky rast të mjaftonte, që ai të jepte përgjegjësi, morale e politike, së pari para familjes Hoxha, e më pas para gjithë Shqipërisë. Por, jo. Berisha nuk e bëri këtë asnjëherë, përkundrazi, u përpoq të shfajësohej e t’ua mvesh përgjegjësinë të tjerëve, ndërkohë që vetë ishte në krye të shtetit, me gjithë aparatin e dhunës në duar.

  2. Te qifshin anadollaket mu ne byth ty bythqir i pabese .

   Doni pederastet dhe kurvaret e europes qe duan tju qijne vajzat neper hotele ju.

   Erdogani eshte mik i Shqiptareve dhe ka ndihmuar shume.

   Eshte mese i mirepritur.

   Ky eshte nje nga lajmet e shumta qe nxjerrin portalet.

 1. KCK nga te gjithe kudo e kushdo, se nje jete ka karalloi. Dhe historia Shqiptare do te shkruaj budallekun e radhes ne faqet e saje.

 2. Shqiptaret pa qefmbetje duke filluar nga une d.m.th. milona individe e kane care rroten…e…historise me palle ne dore , dhe tja vesh fajin individeve ky apo ay lider ose grup njerezish jane fajtore te vuajtjeve te 2 milion shqiptareve kjo vetquhet deficence akute gjenetike, ……..kush eshte dakord te ngrefi doren

 3. Shumë njerëz nuk janë çuditur nga kjo që i ndodhi. E prisnin, e njihnin, ishte çështje kohe, ia dinin “sëmundjen” e pashërueshme, aq më tepër pas “damkës” amerikane. Dhe kjo “vdekje” më në fund erdhi me sulmin mbi “Bastijën” e partisë së vet, një rast unikal ky në historinë botërore. Pra, lamtumirë, plaku Mere!

 4. Se çdo erdogan me kete qe e ka nderru fene
  3 herë brenda pak viteve se kuptoj.
  Shkon greqi jam ortodoks
  Shkon ke papà bëhet katolik
  Shkon stamboll jam mysliman
  Dmth është i pafe
  Është gjynah ti japësh zeqatin qafirit. .

 5. Po me Kimeten do takohet se ka kujtime te mira gjate kohes qe ajo punonte ne Ambasaden amerikane ne Ankara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.