• |
ide | kryesore

Berisha akuza nga Lezha: Pas kompanive të basteve në Qipro qëndron Basha

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga Lezha ku ndodhej për 31-vjetorin e themelimit të degës së PD-së në këtë qark, ish-kryeministri Sali Berisha hodhi akuza të rënda ndaj kreut demokrat Lulzim Basha. Ai tha se Basha qëndron pas kompanive të basteve në Qipro dhe theksoi se ka mbështetje nga Tirana, Beogradi dhe Prishtina. Berisha ripërsëriti qëndrimin e tij për projektin “Ballkani i Hapur”, që është kundër shqiptarëve.


“Ka sot një angazhim total të Beogradit kundër shqiptarëve. Shihni projektin “Ballkani i Hapur”, është nga Alfa te Omega një projekt kundër shqiptarëve. Shihni studiot televizive, përfaqësuesit e Beogradit në Tiranë dhe në Prishtinë se si përfaqësojnë. Dy miqtë e mi më treguan dy javë më parë, se kur ndodhi vrasja në Bllok, Edi Rama vendos ndalimin e basteve. Por të kujt ishin bastet? Ishin të Lul Bravës. Lul Brava i dërgon të dërguarin e tij special, Dushanin në Prishtinë, i tha hajde me vrap dhe më zgjidh problemin. Absolutisht. Këtë ua ka thënë Edi Rama direkt, dy personave. U thotë se në Qipro, 80 përqind pronar i kompanisë ishte Lulzim Basha me emrin e të shoqes. Pra, e kuptoni ne se ku kemi qenë ne? Se kush na ka drejtuar?”, u shpreh Berisha ndërkohë që u bëri thirrje demokratëve të largohen nga Basha se nuk i lidh asgjë me të.10 Comments

 1. Ore qen bir qeni. Ore i pabesi vucidilit keshtu i hengre shoket dhe braktise perkrahesit efhe ti o kelysh. Tani cfar ke me Bashen. Po ta ha koken pak nga pak derisa ta presi fare sic bere ti me tjeret. Ik qerohu tani more fubd

  1. Kur e mori vesh kete ky qe paska qene kaq kriminel Basha ??? Apo pas 9 shtatorit. Kush e respekton sa do pak kete fosile ( besoj do i kete ngel ndonje), ti thoje se po e degjeneron veten ne kufijte e te paimagjinueshmes.
   Ju ” fansat” ketu i flisni se po degjenerohet tani ne buze te varrit i shkreti.

 2. Lidheni kete plak te luajtur mendsh dhe genjeshtar te pa skrupull, perndryshe njesoj si semundja e cmendurise do infektoje te gjithe foltorexhite dhe mediat lakej te qelbesinllikut te ketyre 30 viteve.

 3. po ik moj ndyresire se ma te ndyra jane edhe ato media qe ta japin ty surratin , kane filluar e po vjellin njerezit kur shohin berishen ne televizior

 4. me vjen mire qe dhe demokratet po arrijne ta provojne mbi kurriz Berishen e ca do te thote te pesosh shpifjet e Berishes nga mengjesi deri ne darke

 5. po te futet Berisha te shtepia e BIG BROTHER ,atehere askush nuk kishte per ta pare ate emision ,pasi do tia kishte neveritur emisinin prania e tij aty. KESHTU SI EDHE FOLTOREN e tij AS ata qe jane aty NUK e shohin kur kthenen ne shtepi sepse edhe atyre u eshte merzitur FOLTOR-FALLXHORJA

 6. Mos u merrni kot me Saliun por me ate qe po thote sepse eshte shume shqetesuese. Nqs kjo rezulton e vertete Luldhim Brava duhet ti kaloje drejtesise dhe e kap ligji dekriminalizimit

  1. tani ti ose je kar naiv e vertete beson Berishen, e do ishe per te ardhur keq, ose je robqir qe perpiqesh te perqendrosh vemendjen e njerezve ne nje nga shpifjet e rradhes te Berishes. Ketu duhet me u marr vetem me Berishen e me asgje nga shpifjet qe thote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.