• |
ide | kryesore

Kapet kamioni me lëndë narkotike në Mal të Zi, hyri nga Shkodra

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia në Malin e Zi ka kapur një kamion, brenda të cilit, autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi, kanë gjetur një sasi lënde narkotike kanabis.


“Nga veprimet e para hetimore të përbashkëta të kryera nga autoritetet doganore dhe policore të Malit të Zi dhe të Policisë së Shtetit, paraprakisht rezulton se kamioni ka kaluar nga pika e kalimit kufitar Hani i Hotit, Shkodër”, tha policia.


Grupi hetimor i ngritur në policinë e shtetit po vazhdon kryerjen e veprimeve procedurale në territorin e vendit tonë, duke koordinuar veprimet me palën malazeze.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu