• |
ide | kryesore

Najada Çomo tregon pse la mandatin e deputetit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shefja e Infektivit në QSUT, Najada Çomo e cila u zgjodh edhe deputete më 25 prill 2021 por që nuk e pranoi mandatin komentoi në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 se pse mori këtë vendim. Çomo tha se ishin shtimi i rasteve me Covid që çoi në marrjen e vendimit për lënien e mandatit.

“Mua mu propozua që të isha kandidate për deputete nga kryeministri. Ishte nder i madh dhe e pranova këtë kërkesë për të çuar zërin tonë në Kuvendin e Shqipërisë. Shkuarja në parlament përkoi me shtimin e numri t të rasteve dhe e quajta jo normale për të ikur nga lufta e për të shkuar në një vend tjetër. U gjet një zgjidhje kompromisi që unë të vazhdoja punën në spital”-deklaroi Çomo.


13 Comments

  1. 1-Sepse mori vetem121 vota gjithsej ne Tirane si kryesuese e listes, kaq vota merr edhe Tirja e Sanatoriumit.
   2-Sepse per cdo hallexhi te shtruar merr nga 5.000€ rryshfet dhe familiaret duhet qe t’i cojne uje, ushqime, nderesa, ilace vet per te afermit e shtruar, me parate e tyre dhe po te kete fat edhe mundet qe te mos shkoj ne ate dynja!

   1. Për të siguruar “vazhdimësinë” e vet dhunoi zgjedhjet e majit 1996 dhe e çoi Shqipërinë në kaos, gati në konflikte civile në janar-mars 1997 dhe pushtoi institucionet qendrore në shtator 1998. Populli ia hoqi të drejtën e “projektuesit dhe ndërtuesit”, por ai mbeti “drejtor i studios PD” dhe me vetëm 41% të votave u kthye në krye të vendit në 2005 pasi “studioja tjetër politike PS” ishte ndarë në dy pjesë për “ideale”.

 1. Edhe ne komunizem te pakten formalisht, kandidatet per deputet nuk i caktonte apo ftonte kryetari i partise. Por i propozonin, votonin dhe zgjidhnin organizatat apo forumet politike respektive. Ndersa nje injorante si kjo kokekuqja del dhe flet si karagjoze, njesoj si superkaragjozi qe e paskesh ftuar.

 2. Une e dija se vetëm bjondet janë fyçka
  Kërkesat qenkan k.re fare.
  Si kjo edhe ajo pastruese pd qe bleu 50 sandwich nga një për çdo mullai.

 3. 1-Sepse mori vetem121 vota gjithsej ne Tirane si kryesuese e listes, kaq vota merr edhe Tirja e Sanatoriumit.
  2-Sepse per cdo hallexhi te shtruar merr nga 5.000€ rryshfet dhe familiaret duhet qe t’i cojne uje, ushqime, nderesa, ilace vet per te afermit e shtruar, me parate e tyre dhe po te kene fat edhe mundet qe te mos shkoj ne ate dynja!

 4. Mjer ky popull ne duart e kujt ka rene.
  Edhe Prostitutat jane me serjoze se kjo e bojadisur e pa fytire
  Te ben shume te fala TIRJA.

 5. Dështoi plotësisht.Sepse u bënë figura të djegura.Dhe Rama e dinte këtë.Por ai e bëri për të treguar se jemi parti e figurave dhe vlerave.Ai planin për vjedhjeve e kishte pregatit me bandat kështuqë ishte vetëm show.

 6. Kjo karagjoze qe eshte edhe drejtoresha e burgut infektiv, genjen si dose.
  Kjo e dha doreheqjen ne behar, kur rastet ishin ne minimumin historik.
  Parlamenti eshte per perfaqesuesit e grupimeve politike te cilat sjellin idete e tyre per mbarevajtjen e shtetit dhe shoqerise e i kthejne ne ligje. Kjo, ke perfaqesonte? Tiren? Apo torollaket inkompeteent si Pipero e Rakavakacolli?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu