• |
ide | kryesore

Ndihen lëkundje tërmeti në Pukë, dëmtohet spitali dhe disa ndërtesa

-Instant, Lajme, Të fundit

Tërmeti i mbrëmjes së kaluar ka shkaktuar dëme në disa objekte në Pukë. Lëkundjet me magnitudë 4.3 ballë të shkallë Rihter, kanë shkaktuar dëme në spitalin e qytetit , i cili ka pësuar plasaritje muresh. Ndërsa bëhet e ditur se dëme të lehta janë konstatuar në dy pallate. Grupet e verifikimit kanë vënë re rënie suvash, plasaritje dhe dëmtime të disa oxhaqeve të banesave në qytet.


Lëkundjet e tërmetit u ndjenë gjatë natës së mbrëmshme, rreth orës 22:37 dhe epiqendra ishte në fshatin Lumbardhë të Bashkisë së Fushë-Arrëzit. Ndërsa është raportuar se lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë edhe gjatë natës pas goditjes së fortë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.