• |
ide | kryesore

Topalli ironizon Bashën: Shkoi me çadër në Fier për t’u mbrojtur nga vezët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeparlamentarja dhe ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli ka ironizuar Lulzim Bashën pas takimit që ky i fundit zhvilloi me demokratët në Fier. Ajo e cilëson Bashën si një “monument turpi që ruhet nga shteti”, teksa shton se pavarësisht se sot ishte ditë me diell, Basha doli me çadër për t’u mbrojtur nga vezët që mund t’i hidhnin njerëzit e tij.

Sipas saj, kryeministri Rama urdhëroi policë nga Fieri dhe Vlora për të ruajur Bashën, ndërkohë që në Shkodër i gjithë Pallati i Sportit thërriste “Basha ik”.


“Ka deshtuar cdo kauze; ka shitur (humbur) cdo zgjedhje; ka perjashtuar cdo kontribut; ka djegur mandate; ka bojkotuar zgjedhje; ka kercenuar per moslejim te zgjedhjeve edhe te tjeret; ka perjashtuar me vendim personal liderin historik te PD; ka vrare voten; nuk ka lejuar debatin; ka manipuluar cdo votim per te kryetar brenda Partie; ka bere marreveshtje finaciare me kundershtarin;; eshte shkarkuar nga anetaresia me 4500 delegate dhe 45 mije anetare; i ka mbyllur deren deputeteve te PD; i shperthen zyren te rinjve; vendos dyer te blinduara ,qe anetaresia te mos hyje ne shtepine e saj; rrah me shkopinj kazmash militantet e force se tij; i hedh gaz me keq se kundershtari ; fut ne seli njerez me maska dhe arme; shton kater vila vetem per vitin elektoral; mban karrigen me policine e Rames… e thote une po sakrifikoj per ju! Ky eshte monument i turpit, qe ruhet nga shteti! Nderkohe ne Shkoder i gjithe pallati i Sportit therret: Basha ik!” – shkruan Topalli.

20 Comments

  1. Çfar nxjerr nga goja …. Ja të tillë fytyra të degjeneruara jeni ju morrat e kuq, psikopatë, të pisët, harbuter, trafikantë, vrasës, kurvarë, etj ….

   Por mos harroni se ora po ju vjen.

  1. Tani një gjë s’kuptoj keta patronazhistet do bëjnë fushatën e bashes.
   Sju del Tema po do dhjesin edhe kete portal

 1. BOBO ME TE VERTETE SA E NEVERITSHE KJO, KAPENI MORE PER ZHELESH, DHE JO VETEM KJO POR SHIKONI SA E NEVERITSHME EDHE AJO FAR ALBANA VOKSHI, PO PSE ORE KETO DO ISHIN PERJETESISHT KUVENDARE TE PARTISE DEMOKRATIKE. PSE NUK KA TE TJERE PD, PO VETEM SALI FOLTOREXHIUN , NOKEN , THAPATHUQIN , BYZYKYKBASHEN , TRTRITON SHEHUN ,POLLON, QYTYK NISHANIN, PATOZIN ,.

 2. Luli po merr borxh rames njerez per te mbushur sallen brava rama kimetja dhe sorosi ta gezojne kopshtin zoologjik shqiperine

 3. E ka fjalen per vetrn e saj kjo si nje nga kontribuset me te medhenj , qe e pam edhe ne zgjedhjet e 25 prillit.

  Edhe bini ne nje mendje te gjuthe i mashtrusa kronik, 44 apo 45 mij ishin delegatet qe shkarkuan bashen, jo per gje po jeni bere me kllona se Mr. Bini

 4. Qenkan leshuar zagaret e drogaxhiut si zgjebsa, per te mbrojtur Bashen, qe deri dje nuk lane llaf pa thene

  1. Tualet palla pse nuk jemi te zhurmshem nuk do te thote se jemi me pak demokrat se ju.Vot jone ju ka bere polic,doganier drejtor,deputet etj.Pa voten tone vetem me tuajen maksimumi roje te dera te pallati i Sales perfundon.Mos u merni me demokratet e thjashte eshte e turpshme gjuha juaj,me fal se nuk te njoh e me njehe flm.

   1. Zoteri, nuk jam as i majte dhe as i djathte, por kur shoh se c‘behet ne emer te „demokracise“ nga disa lapangjoze ketu, me vjen per te vjelle. Mos e merrni personale. Ishte per ata „demokratet“ e Fuges…
    Simpatizantet e PS jane ne te drejten e tyre kur mbrojne te majten…

 5. Jozefine je nje funderrine,me 25 prill dhe kontributin tend per ti hequr nje deputet PD dhe ia dhe Tomes tani na ben moral.Rrofte PDNe shkurt te 91 na e shpifen vullnetaret e Enverit,tani po meremi me vullnetaret e SLiut.

 6. Neveri per zhelen e PD qe vetem perfitoi nga kjo parti dhe ka 8 vjet qe nuk thote nje fjale kritike ndaj Rames. E fiksuar pas Bashes. Nuk shkon tek foltoret e Berishes se eshte bere xheloze per misin Garo prane doktorit.

 7. Topalli ka te drejte sepse per 8 vite ka bere baTErdine me parate Publike kur ishte Kryekuvendarja me ijnorante qe mund te kete pasur jo shqiperia por bota. a nuk ju kujtohen ato vizitat neper dubai, arabi saudite e leri ato neper europe, a nuk ju kujtohe tkur i mbushi ambasadat me njerezit e saj te aferm familiar. jozefina dhe berisha kane bere me pd cfare kane dashur dhe kane pare ne enderr. me thene te drejten une se kam dashur bashen por kur perzuri kete topallin fillova e ndryshove mendim , dhe shikoni se ne cfare halli te madh paska qene basha me keta zullumqaret si topalli, bode, patozi e nga ky kapteri i ushtrse se enver hoxhes bujar nishani e nga kryekomunisti i tranzicionit salo barisha.

 8. pas pezullimit nga PD, filloi maratonën për të rimarrë këtë forcë politike, është padyshim ish-kryeministri Berisha. Në çdo rast, ai ripërsërit se orvatjet e tij, që nga foltoret deri te roli i organizatorit në ‘protestën paqesore’ për të marrë selinë e SHQUP-it me armë mesjetare si dashi, ishin për të shpëtuar demokratët e Shqipërinë nga kryetari që ai vetë rriti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu