• |
ide | kryesore

Video/ Portierët, më të mirët në fushë: Atalanta ndërpret vrapimin e Inter pas 8 fitoreve radhazi

-Instant, Sport, Video

Ndalet në 8 seria e fitoreve të njëpasnjëshme të Interit, që në javën e 22 të Serie A barazon 0-0 me Atalantën, duke kaluar në +2 ndaj Milanit, i dyti në renditje. Në pjesën e parë mundësia më e mirë erdhi në këmbët e Sanchez, por Musso ishte i mrekullueshëm (24′). Në fillimin e pjesës së dytë Handanovic është i pakalueshëm ndaj Pessinës (49′), ndërsa portieri argjentinas iu përgjigj duke ndalur goditjet e Dzekos (59′) dhe Vidal (76′). Në fund, slloveni shpëton Interin në tentativat e Muriel dhe Pasalic.

Një breshëri rastesh, pritje spektakolare, veprime të bukura dhe mundësi të humbura në të dy krahët, por në Bergamo mungoi mysafiri më i rëndësishëm i festës: goli. Nuk shënoi as Atalanta, e guximshme, por e penalizuar nga mungesat e shumta, as Interi, autoritar si tashmë di të jetë gjithmonë. Kampionët e Italisë e kishin cuar topin në rrjetë gjithnjë në 39 ndeshjet e fundit të kampionatit dhe kjo e bën shumë të pazakontë rezultatin. Ky 0-0 argëtues, sidoqoftë, mund të bëjë të lumtur Gasperinin, por nuk i sjell dëshpërim as Interit, i cili ndërpreu një rrugëtim të shtruar me tetë fitore radhazi. Tani Milani do të mund ta kapërcejë në krye të renditjes, me një ndeshje më shumë, por skuadra e Inzaghit del në mënyrën më të mirë nga një nga ndeshjet më të vështira jashtë fushe të fazës së dytë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu