• |
ide | kryesore

Rama në prani të Erdogan: Juve ju kemi aleatë, Turqinë mike, zgjedhim Shqipërinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka qëtësuar aleatët në BE dhe SHBA pas vizitës së Presidentit të Turqisë Erdogan në Shqipëri. Rama tha se mes BE-së dhe Turqisë, ai ka zgjedhur Shqipërinë dhe mbetet një aleat strategjik i Perëndim, po ashtu edhe një mik i Turqisë. Rama tha teksa ishte në krah të Presidentit Erdogan se ai është një këshillues i mirë, ndërsa shtoi se çfarë flet me të në publik, atë flet edhe në takimet bileterale.

“Mendoj se këtë marrëdhënie ka vetëm të mira. Mos e harrojmë që BE pa Turqinë do të ishte në një situatë që mund të mos i ngjante fare asaj që është sot. Turqia është një valvul e pashmangshme sigurtie për BE. Ne jemi aleatë, nuk bëjmë zgjedhje, ne zgjedhim Shqipërinë”, tha Rama.


2 Comments

  1. Duhen qetesuar pak pederastet e BE dhe Ameriqenet.

    Po ti Rama mos bej kot si mik i Erdoganit se ne themel zar i cifuteve Ameirkane qe te kane vene ne krye te Shqiperise je.

    1. Rama eshte Cifut vete sepse gjyshen e ka Cifute nga Bullgaria te ardhur ne Tirane gjate luftes se pare boterore/ vari Karin Amerikaneve dhe Perendimoreve se ata vetem te na zhdukin duan. Sot Lindja po lind dhe perendimi po perendon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu