• |
ide | kryesore

Shpërthen zjarri në shkollën në Tiranë, evakuohen nxënësit (Detaje)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka marrë flakë linja e tensionit të mesëm pranë një shkolle 9-vjeçare në Tiranë, duke shkaktuar panik te nxënësit.


Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë shkollës “Ahmet Gashi”, në Laprakë.


Për efekt sigurie, ka nisur evakuimi i nxënësve për të shmangur ndonjë incident të mundshëm.

Ndërkohë, policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për normalizimin e situatës.

Detaje nga policia: 

Më datë 17.01.2022, rreth orës 11:00, në Laprakë, jashtë rrethimit të shkollës “Ahmet Gashi”, në një shtyllë tensioni, ka pasur shkëndijë elektrike, ku ka vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje kanë kaluar shërbimet e OSHEE-së, të cilat po merren me riparimin e saj.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.