• |
ide | kryesore

‘Vëllai i madh’ i siguron fonde të tjera, Rama: Do fillojë puna për Xhaminë e Plumbit në Shkodër

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha se restaurimit te Xhamise se Ethem Beut, do të fillojë puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër me mbeshtetjen e qeverise turke.

“Së shpejti do të fillojë edhe puna për rilindjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër. Më pas do të punojmë për rilindjen e Beratit, Shkodrës”, tha Rama.


Kurse presidenti turk dha një lajm të mirë, duke siguruar se do të gjendet një zgjidhje për xhaminë e Namazgjasë deri në muajin e Ramazanit.

“Xhamia Et’hem Beu reflekton një bukuri në mes të Tiranës. Shpresoj që deri në muajin e Ramazanit ta kemi zgjidhur edhe problemin e xhamisë së Namazgjasë. Do keni vepra të tilla që do vihen në shërbimin tuaj”, tha Erdogan.

 

10 Comments

 1. Po pse ndihme quhen xhamite? Ndihme quhet ndonje shkolle a spital. Te rrime shtrember e te flasim drejt, sa me sh myslimanizohemi aq me shume i largohemi perendimit

  1. Do parada gay ti? Shkaterrim familjeje dhe fe,ra qe te dalin rrugeve lakuriq apo droga qe po ben kerdine dhe plakja e popullsise me krim qe ka mbushur rruget? Ky eshte [erendimi i Kalbezuar dhe boll me nje mut perendim qe kemi 31 vjet qe po na shkaterron dhe do te na zhduke. Feja i mban njerzit gjalle dhe ne kemi nevoje per fe dhe per dashuri

   1. Fene e dashurin mbaji ne zemer kurse buxheti i shtetit do tjera investime se hardhek me te madh ka ne varferi….

   2. Popull pa dinjitet. Keshtu ka pritur edhe jugosllavet, ruset, kinezet, amerikanet, gjermanet, afrikanet. Vetem respekt per vete nuk tregoi kurre

 2. Vlla trukoshak nderto xhami se e ke me kollai ti sistemosh keta trima sy lesh ne Serbi ndertove fabrika e kombinate ketu vazhdo politiken 500 vjeçare hidhu nje dor lemosh je me i lig se greku 100 her robet . kush shan

 3. Atere ska pasur viza per evrope plako…
  Dhe normal ne turqi per 4-5 dite mberrinin me kuaj e qerre.
  Tani ne turqi edhe kur kalojme tranzit…
  Kemi frike mos na shperthen ndonje nga keta kamikazet ( kurvat me lesh)
  Me mire ik me vrap nga evropa dhe mos shiko as mbrapa e as nga lindja.
  Vetem sherr ka andeje.

 4. Ata janë dy kalorësit e dëshpëruar në luftë me Perëndimin në Shqipëri.

  Sali Berisha është familjarisht në listën e zezë të Perëndimit në Shqipëri, kryesuar nga SHBA, dhe Ilir Meta është një i vdekur i pakallur në këtë listë, që praktikisht çdo zyrtar perëndimor që vjen, nuk e takon më. Merre me mend se takon as Erdogani, duke e bërë të ngjajë më pro-perëndimor se ata.

 5. FALEMINDERIT O VELLAU I MADH! Ti na je gjindur ne ditet me te veshtira. Pa ndihmen e Turqise ne sot do ishim pjese e Greqise dhe Serbise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu