• |
ide | kryesore

Ndryshimet statusore/ Gjykata cakton datën për shqyrtimin e kërkesës së PD-së

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka caktuar datën për shqyrtimin e kërkesës së Partisë Demokratike për ndryshimin e statusit të partisë në Kuvendin e PD të 17 korrikut 2021.

Seanca e parë që do shqyrtojë këtë çështje nga gjyqtarja Blerina Mucca pritet të zhvillohet më 15 shkurt. Ndërsa për kërkesën e Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike e cila në dhjetor dorëzoi një kërkesë Gjykatës për ndryshimet statutore të bëra në Kuvendin e datës 11 dhjetor të mbajtur në stadiumin “Air Albania”, gjykata nuk ka caktuar ende asnjë datë.


Pritet qe në ditët në vijim gjykata të marrë një vendimmarrje dhe të caktojë një datë për ndryshimet statusore të komisionit te rithemelimit.

3 Comments

  1. GJEnns me te mire qe do beje rama duke i dhene dhe nje dore gjykates eshte qe kete parti ta shpernaje pasi kjo duhet te rithemelohet nga e para duke votuar per njerezit me te ndershem dhe intelektuale te devotshem

  2. Gjykata vendosi daten per ndrydhimet ne statutin e PD dhe jo statusit te partise, pra jane 2 gjera te ndryshme se i ndan nje germe.

  3. Gjykata vendosi daten per ndryshimet ne statutin e PD dhe jo statusit te partise, pra jane 2 gjera te ndryshme edhe pse i ndan nje germe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu