• |
ide | kryesore

Omicron ‘skuq’ Greqinë, mbi 23 mijë raste të reja, 106 jetë të humbura

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë njoftuar sot 23 340 raste të reja me Covid. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,703,396, nga të cilët 49,8% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 443 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2214 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.


Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 106 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 22 197 viktima.

Numri i pacientëve që po trajtohen me intubim është 673. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu