• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Temperatura nën zero dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë

-Instant, Lajme, Të fundit

Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet e motit në vend, duke bërë që të ketë kryesisht kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, ku më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat veriore dhe qendrore.

Sipas MeteoAlb orët vijuese mbeten me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë territorin e Shqipërisë.


Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi veri – verilindor për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohen dallgë 4 ballë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu