• |
ide | kryesore

Berisha në krye të PD/ Kim: Shqiptarët ta mendojnë mirë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka lëshuar një mesazh të qartë për të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike. Në një intervistë për emisionin “Now”, ambasadorja Kim është pyetur se cili do të jetë qëndrimi i saj nëse demokratët zgjedhin sërish ish-kryeministrin Sali Berisha për t’i udhëhequr në politikë.

Kësaj pyetjeje, Kim iu përgjigj shkurt, duke paralajmëruar demokratët se cili do të jetë qëndrimi dhe marrëdhënia që ata duan të kenë në të ardhmen me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


“Ç’ndodh nëse anëtarët e PD zgjedhin Berishën në krye të PD? Ta mendojnë mirë! Ta mendojnë mirë kush janë dhe rolin që duan të luajnë në politikën shqiptare dhe çfarë duhet për të fituar zgjedhjet. Edhe me rolin që duan të kenë me SHBA.

Unë do të vazhdoj me rolin tim. Por është vendim i rëndësishëm. Shqipëria është në një pikë kthese. Unë favorizoj Shqipërinë. Nuk mendoj dot për një vend tjetër që të kemi një mik tjetër…,” – tha në fjalën e saj ambasadorja.

39 Comments

 1. O Kimete, po edhe ne Amerike gjysma e amerikaneve sdonin as duan tja shohin syte “Brandonit”, por puna eshte se respektohet vota mazhoritare. Kshu qe dhe ketu i bie mos ta njohim Ramen kryeminister pavaresisht se ka fituar me vote shumicen. Athere nese fiton Berisha shumicen sic e ka fituar, pse sduhet ? Ska dopjo standart o ambasadorja e shtetit “me demokratik” ne bote. Ju te cani Paulinin por fajin e kemi ne qe ju japim rendesi e hapesire. Ne vende te tjera as e dine si e ka emrin apo surratin ambasadori ameriqen.

  1. A ka znj Kim ndonje info nga CIA, FBI apo DEA per importin masiv te bananeve ne Shqiperi nga vende si Ekuadori apo Kolumbia? Dhe cfare mendon per rolin e qeverise ne importin madiv te bananeve?

 2. Shqiptaret e dine kush eshte krimineli Saleh Karaxhic zj Ambasadore prandaj dhe nuk e votojne kurre kete malok te piset qe bije era dhi e zgjebosur

  1. Dmth zgjedhjet e vendosni ju kush i fiton… po çfarë mut ambasadorje je ti… kështu bëhet politika… ju jeni miqësia e kurvës… asgjë më shumë.

  2. Pesedhjet vjet Enveri nuk ndie amerika 20 vjet EDveri duket qe amerika do diktatur ne shqiperi ndryshe ne vendet rreth nesh nuk nderhyn ne politiken e brendshme ketu vine ngarkesa me banana cdo dit me urdher te politikaneve dhe nuk ndihet

 3. Te njejten gje ju that dhe per afganistanin ,dhe fundi dihet ,populli vendos kudo the si do zonja ambasadore,keshtuqe edhe per kete rast,ai nuk pyet per ke duhet dhe kush nuk duhet te vije ne pushtet ose e kunderta.Ju me te korruptuarit komunikoni per dite qe nga palloshi dhe deri ne lali fiku .Boll se na vjen per vjelle me keto gjera qe nxirrni nga goja.

  1. Ambasadorja Kim, tregoi sot se ka ardhur ne kete vend per te rritur antiamerikanizmin. Pati shume momente qe pergjigjet e saj ishin plotesisht te njeanshme dhe pa sens e kur nuk dinte te dilte nga situata, bente gafa diplomatike. Meqe eshte folur shume se do shkoje ambasadore ne Korene e Jugut, me siguri SHBA ka ndermend te perkeqesoje marredhenjet me ate shtet se nuk muns te kete arsye tjeter per te cuar nje person te tille si perfaqesues diplomatik.

   1. Jo mor jo, nuk ka byth kjo palo ambasadore te bej te njejten gje edhe ne Kore se e zbythin brenda nates, e shpallin non grata brenda 24 oreve. Nnesoj sic detyroi Erdogani 5 Ambasadore ti kerkonin falje per gjera shume me te vogla.

    1. Te te them patetik duket si epitet romantik, t te them feminor duket sikur te lavderoj, se ti je thjeshte ….rrote kari

     1. duket se rrotë ka… qenke vetë, sepse mendon se sjellja e kësaj palo ambasadore në Shqipëri qenka korrekte me ligjet e vendit të saj dhe tonit.

      Jo në Kore , por edhe në një shtet shumë më të dobët do ta përcillnin me ceremoni këtë kurvë, ashtu si bëri Erdogani para 4 muajsh.

    2. E shoh qe ke problem me verioret ku ta dish do dali ndonje trim te shtoj ca vrima fuck zgjebarak I pjerdhur rilindas bastard komunist

   2. E QARTE, SA DHE VETE GENJESHTRA.GJYNAH SA POSHTE KJO POLITIKANE PROVINCIALE. MJERE NE SE NGA MESOJME ME PERFAQESUESE SI KJO.LE TA HAJE BARIN VETE SE POPULLI ESHTE ZGJUAR DHE E DI SE C,BEN.

 4. One nuk e kam votuar kurre Saliun, sepse mendoj qe dhe ai ka shume faje per gjendjen katastrofike te Shqiperise, por kesaj here do e votoj vetem per inat te kesaj kurves.
  Ca i duket vetja ktyre qe vijne ketu e na kercenejne ne?
  Republik Bananesh jemi ne???
  Te bente Ambasadori Amerikan nje deklarate te ngjashme ne ndonje vend tjeter do ishte shpall non grata brenda 24 oreve, po ne jemi vend i mbaruar…

 5. Po shoqja Kim.

  Rilindja mban ere mut me koncesione dhe hajduterira.

  Por juve, po promovoni monizmin me nje opozite te tipit Lulzim, nje ndyrresire qe ka qene gjithe kohen I shitur.

 6. Perfundimisht
  Je me kurve se tirja
  Me kurve se delina
  Me kurve se spiropalluara
  Me kurve se fik rropqiri
  Me kurve se ramuti
  Vetem lule gonorrea mund ta kaloje si baxhello N1
  Uuuuusht pise e urryer.

 7. Sa gallate te shohesh keta komentuesit shpellare në këtë gjendje te mjeruar. Nuk jua ka fajin Kim jo, por truri prej kashte qe keni brenda kafkes tuaj me cepa o neandertale te pagdhendur. Po ju vjen ngordhja avash avash e do ktheheni ne ato shpellat nga keni dale para 30 vitesh, dythundrake te mjere. Edhe Lul Basha talli menderen me ju, imagjino sa rende… 😂 😂 😂

  1. E shoh qe ke problem me verioret ku ta dish do dali ndonje trim te shtoj ca vrima fuck zgjebarak I pjerdhur rilindas bastard komunist

  2. Pa dashur te fyej vellezerit tane nga jugu i Shqiperise, ti o “parizien fushok” ke nje problem. Ty sufllaqja dhe bythlepirja deri ne neveri per nje post pune patronazhisti nuk te mundeson te kuptosh lidhjen “siameze” Rama -Basha te vjedhjes, varferimit te ketij vendi e ketij populli dhe transformimin e Shqiperise ne nje Kolumbi te Europes. E keqja eshte se kete lidhje e mbron dhe ministrja e propagandes se rilindjes, Yuri Kim.

   Ketu te jap paksa te drejte qe ngaterron “Paulinin” me “dollarin” dhe mbase e beson kallup propaganden qysh se patronazhsitet komuniste qe dikur te fusnin ne burg po te lavderoje Ameriken, tani te fusin ne burg po tju shash Ameriken. Ja mberritem dhe kesaj dite:)
   Ti je nje pleher njeri!

 8. Mjaft moj ambasadore se è moret ne qafe sokol ballen, e late pa floke, e bete qeros. Kurre mos u ngopshi.

 9. Berishistet = Enveriste.
  E njejta sjellje, te njejtat rreagime prej shpellari. I njejti adhurim ndaj kultit te individit… Shyqyr qe jeni nje pakice e papërfillshme. Edhe nje bythpambuk si Lulushi ju zbythi e ju ka lujt mendsh. Mire t’ju behet, se e meritoni.

 10. Ik moj lëneshë e ndyre ( spinster)! Nuk eshte detyra jote o hale aziatike te nderhysh ne ploitiken e nje vendi! Te ishe ambasadore ne ndonje vend te evropes do te kishin vene hune ne bithe me kohe por te mbron mut qeveria, ty mut asbasadore! Fakti qe ne Shqiperi ameriqia emeron keta kineze emigrante qe kane fituar green karte ( nuk e di se e shkrova mire ) por lexuesit e kuptojne ku eshte fjala), Tregon se ameriqia nuk e rruan fare per piken e ujit ne oqean si skiperia.. Thjeshte eshte qeni Soros qe ben politiken e globaliste ( me nje fjale basifonde, te te gjithe vendeve bashkohuni, per te rrenuar identitetin e çdo populli) Ne vendet e medha dhe te zhvilluara nuk ka bythe te afrohet çifuti komunist, gjejne evgjitete si ne e te tjere vende e ben politiken e shketerrimit te identitetit te nje populli!! Poilitika e tije qe perkrahet nga e majta boterore, eshte qe te zhbeje identittetin nacional te çdo vendi, dhe qente e shitur i rrama e Vupiç, jane gati te shesin gjitheçka per karriken e tyre e per parate qe ju jep ky plak shkerdhate komunist!

 11. Pasi ja mbeshteti Berishes mire e mire per 3 dekada ne gjithe bemat e tij, duke e quajtur Burre Shteti ne kulm te krimeve te tij, amerika e Kimetes ju kerkon llogari shqiptareve per Berishen .

  Kimetja ta dije se per cdo krim te Berishes te paret qe duhet ta paguajne jane USA e cila e inkurajoi.

  Piss off Kimete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu