• |
ide | kryesore

Britania heq të gjitha masat: Covid po i vjen fundi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson njoftoi sot se masat e Covid-19 ose do të shfuqizohen plotësisht të mërkurën e ardhshme duke e konsideruar këtë si “dritën në fund të tunelit”.

Pasaportat e vaksinave së bashku me kërkesën për të mbajtur maska ​​​​nuk do të jenë më në fuqi. Udhëzimi për të punuar nga shtëpia është hequr menjëherë që do të thotë që britanikët mund të kthehen në zyrat e tyre nesër. Rregullat e mbetura do të skadojnë më 26 janar dhe ndryshimet do të fillojnë të enjten në mëngjes.


“Kabineti arriti në përfundimin se për shkak të fushatës së jashtëzakonshme të dozave përforcuese, së bashku me mënyrën se si publiku i është përgjigjur masave të Planit B, ne mund të kthehemi në Planin A në Angli dhe të lejojmë që rregulloret e Planit B të skadojnë.”- tha Johnson.

Johnson u ndje i shfajësuar për rezistimin e thirrjeve për të vendosur masa më të ashpra ndërsa Omicron u rrit gjatë Krishtlindjeve.

“Shumë kombe në të gjithë Europën kanë duruar bllokime të mëtejshme dimërore… Ndërsa ne duhet të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm, të dhënat po tregojnë se herë pas here, kjo qeveri mori vendimet më të vështira, apo jo.”- shtoi ai.

6 Comments

  1. Lajm shume shume i mire! Uroj qe ti hapen syte dhe te reagojne njerezit dhe mos pranojne te behen kullorse makaronash duke u shpuar cdo tre muaj me vaksina pa efikasitet dhe pa siguri ne efekte anesore afatgjate.

    Uroj qe shtete te tjera te medha ta pasojne se Shqiperia normal eshte si majmuni, sheh e kopjon:).

  2. Mire, po jo kaq shpejt! Te dalin fajtorët kush e mbylli vendin, kush pengoi ilaçet efektive kundër covid-19, kush krijoi dhe reklamoi helmet te quajtura “vaksina”…. Tradhtaret dhe bashkëpuntorët do dënohen!!

    1. Do ishte me e mira te behej nje gjyq per kete genocid vaksinal, por duke ditur qe kete e krijuan keto babloket e lekut dhe ata praktikisht i kane ne listepagesa te gjithe keto poshte tyre, kjo ka pak gjasa te ndodhe. Gjithsesi kjo u mor vesh qe eshte jo per shendetin e njerezve por per ti matrikuluar njerezit me QR code per “lehtesirat” qe do kemi ne nje te ardhme te afert.

      1. Ke të drejtë, por ka gjëra të tjera që do ndodhin në të ardhmen kundër elitave … Sa për gjykimin duhet nje Nuremberg 2.0.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu