• |
ide | kryesore

IKMT aksion për shembjen e banesave te “5 Maji”, banorët protestojnë dhe disa shoqërohen në Polici

-Instant, Lajme, Të fundit

Forca të shtuara të Policisë janë të pranishme mëngjesin e sotëm në zonën e 5 Majit në Tiranë, ku pritet të zhvillohet aksioni i IKMT-së për shembjen e disa banesave, në lidhje me procesin e rindërtimit. Banorët kanë protestuar duke kundërshtuar shembjen e banesave, ndërkohë që disa prej tyre janë shoqëruar në Polici.

Këto apartamente po shemben në kuadër të procesit të rindërtimit pas tërmetit të 26 Nëntorit 2019, ku në këtë zonë është hartuar një plan zhvillimor me blloqe të reja banesash. Sipas VKM-së, banorët shtëpitë e të cilëve janë parashikuar për t’u shembur, do t’u jepen apartamentet e reja që do të ndërtohen në këtë zonë. Por disa banorë e kundërshtojnë këtë projekt duke thënë se shtëpitë e tyre nuk kanë pësuar dëmtime


5 Comments

 1. Po si nuk del nje shoqate i thencin OJQ te protestoje bashke me keta! Nje te vetme te shikoja!!! Jane 700 shoqata per te drejtat e robve, dhe nuk del nje prej tyre te bej minimumin! Si kepusha jane, vetem te marrin leket dine te bejne!

  Kurse kur ka “cenim” te te “drejtave” te homove dhe transve, direkt dalin keto leshrat e uncle George!

  Shoqeri barbonash!

  FUCK THEM ALL!

  1. Sepse ato shoqtata OJQ jane krijuar nga klikat e thella cifute nga Washingtoni dhe Brukseli, jane krijuar per te ndare dhe percare kombin Shqiptar dhe jo per ta bashkuar.

   Kaq e thjeshte eshte.

   Shpresoj qe keta banore, qofte ata qe i kane shtepite e pademtuara te marrin nga nje shtepi.

 2. Mjafton fakti qe te gjjtha OJQ-të i kane zyrat ne bllok dhe kupton funksionin e tyre. Nuk kapet sheteti po nuk kape ne fillim mediat dhe ojq…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu