• |
ide | kryesore

Kryeministri malazez shkarkon Dritan Abazoviç

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç bëri zyrtare iniciativën e tij për largimin e zv.kryeministrit Dritan Abazovic nga qeveria.

“Moskorrektësia e tij që cenon qeverinë në të cilën ai është anëtar, cenimi i parimeve ligjore dhe parimeve kushtetuese mbi të cilat bazohet funksionimi i qeverisë, janë arsye të pafalshme pse i propozoj Kuvendit shkarkimin” – shkroi kryeministri malazez në Twitter duke bërë të ditur se iniciativën e ka dorëzuar në Kuvend.


Ai ka propozuar ministrin e Financave dhe Mirëqenies Sociale Milojko Spajiq për si zëvendëskryeministër të ri të Malit të Zi.

Shkak për këtë përplasje në qeverinë malazeze u bënë qëndrimet e Abazovic që qeveria të votëbesohej në Kuvend për rrugën që po ndiqte. Kjo nuk u pëlqye nga kryeministri që e largoi numrin 2 të qeverisë nga kabineti i tij. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu