• |
ide | kryesore

Pamje të reja/ 11 policë nxjerrin me dhunë të riun nga shtëpia që do të shembej

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ky është momenti kur policët ndërhyjnë në çatinë e një shtëpie në lagjen 5 Maji në Tiranë për të marrë një të ri që kërcënoi se do të hidhej. Nga pamjet duken 11 policë që tërheqin zvarrë të riun, i cili protestonte kundër shembjes së banesës. Ndërtmet në këtë lagje do të shkatërrohen për t’i hapur rrugë ndërtimit të pallateve të reja, pasi bashkia pretendon se banesat janë dëmtuar nga tërmeti. Banorët kanë bërë rezistencë gjatë paradites së sotme dhe kanë përcënuar edhe kryebashkiakun Veliaj.


5 Comments

 1. Shtet fashist. Smund te nxjerrin jasht ne mes te dimrit njerezit pa u gjetur me par nje zgjidhje. Pa gjet nje marveshje. Per kete te protestojn njerezit dhe jo per kolltuqet e ca vari karsave.

 2. Ketu duhet te kishin shkuar deputetet e opozites ( ishte Klevis Balliu, i vetmi). Ups, s’ka opozite. Kjo eshte endrra e Rames, ben cfare do, asnje nuk proteston, shqiptaret jane shume individualiste. Por ka nje fjale te urte qe thote: tymi ne koder, zjarri ne voter. Neser mund t’i ndodhe kujtdo.

  1. Shko more me gjithe balli se late nam. Aty i kishe deputetet e pd. Madje po i ndihmojne edhe per kallzimet qe mund te bejne qe mund te ken nje fije shprese per te mare ndonje demshperblim. Si mendon se do fitojne kunder kety kriminelave duke dal para fandrimes si kllon per estrade? Po ikni ore me gjithe kete llogjike ordinere dhe te cekte. Atyre u ndihet ndihme LIGJORE ne radhe te pare se jane banesa ose te palegaluzuara fare dmth as ne proces nuk kane hyre ose jane ne proces. Si mund te fitish me shtetin gjygjin kur nuk ke dokumenta?????

   Prandaj bollll nga hapet barkun me keto kesira alla berishiste. JU DUHET NDIHME LIGJIRE E FORTE MADJE, ME KUSHTE QE I KANE SHTEPIT. KAQ.

 3. KRIMINELAAA KRIMINELAA. Erion Velij duhet terhequr zvarr ne te gjithe tirane ashtu sic u terhoq busti i enverit.
  BASTARDA. NGRIHUNI O NJEREZ CFARE DREQIN KENI NE VENA GJAK APO UJE PELLGU.
  Kjo qe po bene keta eshte spastrim etnik i ketij vendi.
  MOS GJETSHIT PAQE AS NE BOTEN TJETER. TE RRENGJETHET MISHI KUR SHEH TE TILLA NGJARJE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu