• |
ide | kryesore

U infektua qëllimisht me variantin Delta, vdes këngëtarja

-Instant, Paparazzi, Slider

Vokalistja e grupit Asonance, Hana Horka ka ndërruar jetë pasi u infektua qëllimisht me Variantin Delta.

Lajmi u konfirmua për mediat nga djali i saj Jan Rek i cili akuzoi  skeptikët ndaj masave kundër pandemisë që rrethonin të ndjerën, që sipas tij e kishin bindur se sëmundja do të kalonte vetë.“Ajo vendosi të vazhdojë të jetojë normalisht me ne dhe preferoi të kapte sëmundjen sesa të vaksinohej”, u shpreh i biri. Sipas mediave, këngëtarja u infektua për të marrë një leje shëndetësore për ta lejuar atë të vizitonte saunën dhe teatrin.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu