• |
ide | kryesore

U largua nga posti i kancelares, Merkel merr ofertën e parë

-Instant, Lajme, Planet

Angela Merkel tashmë ka më shumë kohë të lirë pas largimit nga posti i kancelares. Ajo ka marrë një propozim nga Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres.

Guterres i ka ofruar asaj postin e drejtueses së një organi këshillues. Megjithatë, sipas mediave gjermane, “Focus” dhe “Bild”, nuk ka shumë shanse për të rënë dakord.


Sipas Agjencisë Gjermane, Merkel nuk i është përgjigjur ende propozimit që i është bërë. Zyrtarisht, përfaqësuesit e OKB-së nuk pranuan të komentojnë mbi propozimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu