• |
ide | kryesore

Tërmeti i fortë shkund shtetin fqinj, zbulohet magnituda dhe epiqendra

-Instant, Lajme, Planet

Një tërmet i fortë ka tronditur Italinë e Jugut paraditen e së enjtes. Tërmeti i regjistruar me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, ishte me epiqendër në Sicili, 75 km nga Mesina.

Lëkundjet janë ndier në të gjithë zonën por deri tani mediat përtej Adriatikut nuk raportojnë për të lënduar apo dëme materiale.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu