• |
ide | kryesore

Basha mesazh për demokratët: Qëndrojmë bashkë për të mposhtur korrupsionin

-Instant, Lajme, Të fundit

Lideri i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur ditën me një mesazh për demokratët.

Me pamjet dhe mbështetjen që mori dje nga takimi në Kurbin, kryedemokrati u kërkon demokratëve besim për të ndërtuar të ardhmen.


Qëndrojmë në krah të njëri-tjetrit, plot besim dhe shpresë për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj, që do ta ndërtojmë në aleancë me qytetarët, për t’i dhënë fund tiranisë së korrupsionit dhe modeleve të së shkuarës, që e kanë lënë këtë tokë të bekuar në vendnumëro. #ZgjedhimTëArdhmen” shkruan ai.

3 Comments

  1. Basha, ky luftetar i korrupsionit u pasurua me parate e firmes piramidale Vefa ku punonin vjehrra e vjehrri i tij. Prishja e godines se tyre ne Ujin e Ftohte nga Rama i dha mundesite te laje 13 milion euro te siguruara ne paligjshmeri permes Gjykates se Stradburgut ku Avokati i Shtetit nuk paraqiti cedhtjen sesi ishin siguruar keto para. Keshtu shqiptaret u vodhen 2 here nga ky i “pakorruptuar”, nje here nga Vefa dhe te dyten tani qe me taksat tona paguhen hajdutet e Vefes…Shqiptaret nuk duhet te harrojne se cfare perjetuan dhe si u grabiten 1 miliarde dollare nga keta njerez qe na shesin moral…

  2. 21 janari i vitit 2011 është një nga ngjarjet më të rënda që kanë ndodhur në Shqipëri, pasi shteti me urdhër të Sali Berishës vrau në mes të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, 4 qytetarët të pafajshëm që protestonin kundër qeverisë së kohës.

  3. Po Lulezim Basha ku ishte ate dite?
    Rama duhet t’i vere karafilat para deres ku me hunj sulmuan ushtaret e tij, por bashke me Bashen, se te dy i marrin shqiptaret per budallenj…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu