• |
ide | kryesore

Kryesia e PS në Durrës propozon një kandidate për zgjedhjet e 6 marsit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryesia e Partisë Socialiste në Durrës ka propozuar për kandidate për Bashkinë e qytetit në zgjedhjet e 6 marsit, kryetaren e komanduar aktualisht, Emiriana Sako. Në mbledhjen e kryesisë së PS në Durrës, të drejtuar nga Adrian Çela, drejtuesi politik i këtij qarku, emri vetëm i propozuar nga radhët e socialistëve të Durrësit është ai i zonjës Sako.

Sako është e komanduar në krye të Bashkisë së Durrësit që prej 23 prillit të vitit 2020, pas dorëheqjes nga funksionet të Zhuljen Varfajt. Ky i fundit kishte dhënë dorëheqjen po atë ditë, “për arsye shëndetësore”, siç tha në letrën e dorëheqjes. Ai e mori këtë detyrë në datën 1 dhjetor 2019, pas dorëheqjes së Valbona Sakos.


3 Comments

    1. Jo stanjacion por qendrese heroike e qun oksidenti!
      Aferim Gjushit me ushtaret e tij po edhe atij qe e vuni

  1. po boll me kurvat e saliut dhe te vangjushit e te rames. Gjeni nje figure serioze te besueshme ! Po pse do ja dale sakoja me ato banda qe ka durresi ???
    Ato duhet nje alla Falcone !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu