• |
ide | kryesore

Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe në varrin e Rugovës

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidentja e vendit Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, do të bëjnë homazhe te varri i presidentit historik Ibrahim Rugova.

Osmani e Kurti do të shkojnë tek varri në orën 11:00, me rastin e 16 vjetorit të vdekjes së tij.


“Sot më 21 janar 2022, në orën 11:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Dr. Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti, bëjnë homazhe te varri i Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, në 16 vjetorin e vdekjes”, thuhet në njoftim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu