• |
ide | kryesore

Rama kujton Ibrahim Rugovën: Ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën. Në 16 vjetorin e ndarjes nga jeta të Rugovës, Rama shkruan se sot kujtojmë njeriun e madh të historisë së Kosovës.

“Në këtë ditë të ngarkuar emocionale të vitit, kujtojmë edhe njeriun e madh të historisë së Kosovës, udhëheqësin më atipik ndër të shquarit e historisë sonë, presidentin e parë të shtetit tjetër të pavarur të shqiptarëve, Ibrahim Rugovën, i cili u nda nga jeta sot e 16 vjet më parë, por në çdo vit që kalon ylli i tij rritet në qiellin e kujtesës sonë kombëtare”, shkruan Rama.


4 Comments

  1. Shyqyr qe nuk erdhi KM Serbise , vellai i tij Vucic per vizite sot ne Tirane se sdo ishte kujtuar per Rugoven sic nuk u kujtua per Skenderbeun kur erdhi Sulltani para 4 ditesh.

    Ramazan, je robqiri me i madh i trojeve shqiptare!

  2. Ja dhe etaloni i hipokritit! Ti mor hajn nuk shkove nje here per te bere homazhe tek verri i Rugoves edhe pse ke shuar dhjetra here ne Kosove; e tani flet per yllin e tij qe nuk do shuhet kurre….sepse ai ke qene yll dhe nuk ka nevoje per llumra si qe ta lartesojne, Ai eshte lart pergjithmone; kurse ti je poshte dhe aty do rrijshe edhe pas vdekjes!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu