• |
ide | kryesore

Shkodër, procedohet një doganier dhe 2 persona për kontrabandë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një doganier dhe dy persona të tjerë janë proceduar penalisht nga policia e Shkodrës, për kontrabandë mallrash. Policia e Shkodrës njofton se “shtetasi R. Sh. është konstatuar në PKK Hani i Hotit, me disa mallra dhe produkte të cilat i ka kaluar pa i deklaruar në organet doganore. Në vijim të veprimeve hetimore, gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi u gjet një armë gjahu pa leje”.

Më pas është ushtruar kontroll në njërin prej subjekteve me administrator shtetasin I. Rr., të cilin dyshohet se shtetasi R. Sh. e furnizonte me produkte kontrabandë, ku janë gjetur disa mallra dhe produkte të ndryshme të dyshuara kontrabandë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu