• |
ide | kryesore

8 Janari/ Basha: Berisha do t’i vinte flakën shtëpisë sonë për karrigen e tij

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë takimit me drejtues të njësisë 8 të PD në kryeqytet, foli për luftën e brendshme në PD. Basha tha se Berisha për karrigen e tij ishte gati t’i vinte flakën shtëpisë.

“Shqipërisë po i vijnë vërdallë disa hije të së shkuarës që thonë gënjeshtra për të mbuluar atë që i kanë bërë këtij vendi. Këto hije të së shkuarës dhe simbole të korrupsionit janë bërë peshë e tepërt për çdo familje shqiptare.


Janë lodhur shqiptarët duke dëgjuar të njëjtat alibi dhe gënjeshtra. Shikoni si dolën me inceneratorët. Kemi 6 vjet betejë për një të vërtetë të dhimbshme dhe një aferë korruptive me përmasa të përbindshme. Koka e kësaj afere bashkë me tubin e oksigjenit mundohen ta heqin vëmendjen nga kjo.

Qëllimi i tyre është ta mbajnë Shqipërinë kështu. Faktori ndërkombëtar është vetëdijësuar për faktet e masakrës zgjedhore. Kush ka hesape me drejtësinë mendon se mund të shpëtojë. Këto janë të vërtetat e fundit të një politike që i ka lodhur njerëzit. I ka bërë të humbin besimin te politikbërja. Shikoni çfarë ndodhi brenda shtëpisë sonë. E gjitha gjoja filloi për arsye parimore por paska qenë për hallin e Sali Berishës. Ai bashkë me një grusht njerëzish për karriget e tyre janë gati t’ia vënë zjarrin shtëpisë së tyre”, tha Basha.

Ai u shpreh se lufta nuk bëhet duke vënë demokratët përballë njëri tjetrit dhe këtë sipas tij e faktoi më së miri protesta e 8 Janarit.

“A mund t’ia lejoja edukatës time. Jua kam thënë në fillim. Nuk e bëj. Lëre të shfryjë. E di që është plot me zemërim. Do ketë edhe koston e vet. Nuk luftohet duke vënë demokratët përballë njëri tjetrit. 8 Janari ia ka hapur sytë të gjithëve pse kam marrë një vendim të drejtë”, u shpreh ai.

13 Comments

 1. Na i shpife o Laro, nuk mbahet partia me 1 kurv, 2 bythqira, dhe ca laraska. Ti s’ke as 2 mije mbeshtetes por bej gati deklarate qe nuk merr pjese ne zgjedhje per ca kohe eshte ER kryeminister se per keto je i zoti qullash!

  1. po po sa i shpifur qe eshte , takime shoqatash me leke

   basha kryetar shoqate,bardhi sekretar, rama kryetar bordi, tualant balla dhe velian anterare bordi

   i peshtire fare

   kete nuk e do njeri as majtas. se djathtasjo e jo. po sic duket rama do i jape leke sic mbajti opoziten e murrizit

   i duhet per fasade, dhe luli po e ben kete gje

 2. Berisha sa kohë ka qënë në pushtet, ku e ka përdorur Erdogan për qëllimet e tij elektorale dhe pasurore, dhe këtu mund të përmendim vitin 2012 dhe 2013 kur në shkëmbimin e vizitave dhe inagurimin disa herë të tunelit të Kalimashit dhe Rrugës së Kombit arriti deri aty sa të thoshte se në dejet e shqiptarëve rrjedh gjaku turk dhe se duhet të ndjehemi krenarë se kemi gjak të përzier.

  1. Nderkohe qe ky “fitimtari” i perjetshem ben beteje me inceneratoret, Victoria Invest, nje shoqeri qe dihet se kush e ka, merr pa tender 600 milione leke per te djegur plehrat e qytetit te Fierit nga bashkia e ketij qyteti. Hajde e besoje kete genjeshtar te lindur

 3. Ske nevoj ti tregosh , ndrase sala lyp karrigen e tij , do te thot se ti ja ke grabit karrigen , populli e din qe te gjith bajn luft karrigesh e nuk mendojn per popull .

 4. Lule vrimeshqepura…
  Je me kurve se delina e chchkes dhe spiropalluara.
  Bere cbere dhe u bere primadona e haremit te narkopashait nevrotik.
  Telenovele e bukur per mazokiste perverse.
  Skeni pare gje akoma.

 5. ceceni i vucidolit ska cfare ben tjeter…nuk e shpeton dot lekuren e tij te zgjebosur dhe te familjes se tij prej gorillash Burgu e pret dhe ne burg do vdesi si qen

  1. O sufllaqe, keni filluar te punoni overtime per Braven pas 8 oreshit per Ramazanin?😂 Yt te qifsha robt, rracqir pederast!

  1. Jo kurve burre, por kurve bq eshte ky bashke me ate sekretarin qe nuk i flet e shoqja e Bashes se eshte xheloze per te.

 6. Po sic e thua ti, kjo shtepi eshte e “jona” dhe duhet ti lesh dyert e hapura te futen te zotet e shtepise qe jane gjithe votuesit e simpatizantet e PD-se. Fakti qe ti e blindov me dyer hekuri dhe helmove dhe ju thyeve brinjet demokrateve, tregon ae ate shtepi e ke marre peng per vete. Me e pakta qe duhet te besh eshte te kerkosh falje dhe te zhdukesh ne Hollande nga erdhe.

  Po ti kursej sharjet kete rradhe o Brave megjithese i meriton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu