• |
ide | kryesore

Rekord infektimesh në Kosovë, asnjë humbje jete në 24 orë

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga 11.883 testime, 3.206 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.620 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.742.039 doza të vaksinës.

Deri më sot 800.754 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforcuese dhe 7.866 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Sot janë shëruar 357 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.247. Në total numri i rasteve aktive është 15.247.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu