• |
ide | kryesore

SHBA kërkon evakuimin e stafit të ambasadës në Kiev

-Instant, Lajme, Planet

Ambasada amerikane në Ukrainë ka kërkuar evakuimin e të gjithë stafit jo të domosdoshëm, mes rritjes së frikës për një sulm të afërt nga trupat ruse, bën të ditur një raport i CNN. Evakuimet pritet të nisin që javën e ardhshme. Sakaq, Shtetet e Bashkuara po e zhvendosin fokusin drejt fuqizimit të mbrojtjes ukrainase përballë një Rusie gjithmonë e më agresive. 90 tonë ndihmë ushtarake mbërritën gjatë natës në Ukrainë, e para ngarkesë amerikane nga paketa e mbështetjes për sigurinë. Lajmin e bëri të ditur Ambasada amerikanë në Kiev, e cila tha se mes “armëve vdekjeprurëse” përfshiheshin municione për mbrojtës të vijës së parë.

Ndihmat ushtarake janë të parat e një pakete mbështetëse të sigurisë prej 200 milionë dollarësh e aprovuar nga presidenti amerikan Joe Biden në muajin dhjetor.

4 Comments

  1. KUJTES ER LUFTE KJO ESHTE ZGJELLJE NJERZORE.POR PAS VJEN CAKTIMI ZOTIT thotë:

   I MALLI ZOT KRIJOJ DHE ULLZOJ.DUKE NA NGARKUAR ME OBLIGIME DHE PERGJEGJSI.TE CILAT NESE I JUSTIFIKOJM ME DREJTESI HAK AI NA SHPERBLEN DHE NESE NUK I JUSTIFIKOJME NA NDESHKON .NE FAKT SI NATYRALITET NJERZOR TE GJITH DUAM TE DREJTEN HAKUN LUMTURIN QARTESIN GJALLERIN ZGJILLJEN SIGURIN PAQEN SHPETIMIN ZGJILLJET.JO HUMBJEN SHKATRRIMIN NDESHKIMIN HYJNOR.LIND PYETJA MOS VALL KEMI NEVOJ TE GJITH PER OPTIMIZEM PSIKOLOGJIK SHPIRTERORE.DHE KY VJEN DUKE U KONSULTUAR ME TE MALLIN ZOT PERMES LIBRIT TIJE SHPALLJES HYJNORE QE TE MOS GABOJM .TE MOS BEHEMI MEKATAR QE ZOTI SNA PRENON PENDIMIN DHE SNA FAL NDOSHTA KJO ESHTE DOMOSDOSHMERI DHE SIGURI PER NE

 1. Rusi eshte barbar nga djepi…
  Kinezi eshte rrace e poshter.
  Amerika duhet ti dominoje keto kafshe te egra me cdo mjet e menyre.
  Por disa parazite si kimete llapa etjere si lloji i saje..,
  Duhen internuar ne north korea pa kthim.
  Sorre kurvin ta shkembejne me te burgosure perendimore ne iran.
  Dhe te shpetoje nje here e mire perendimi nga keta vemje parazite.

 2. Shtet qe perdori bombat atomike te re pafajshmit dhe qe eshte ndertuar mbi gjakun e indianeve. Shtet i degjeneruar pedofil qe vret dhe pret popukt e vegjel te pafajshem. Shtet pa rrenje, kulture dhe civilizim por i mbushur me drogaxhinj, pefofila dhe homoseksual. RRACE QE DUHEN ZHDUKUR JANE KERMAT AMERIKANE DHE ATA HOMOT E LGBT QE I MBESHTESIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu