• |
ide | kryesore

Borë dhe ngrica, probleme në disa rrugë të Librazhdit

-Instant, Lajme, Të fundit

Temperaturat e ulëta bora dhe ngrica kanë krijuar një sërë problemesh në qarkullimin e automjeteve në disa zona  rurale të Librazhdit.

Rreth 650 km rrugë janë duke u kriposur dhe vazhdojnë të jenë të hapura.


Ndërkohë nëpër rrugë ndodhen edhe dy borë pastruese të cilat vijojnë punën e tyre në zonat e thella dhe po mbajnë të hapur akset rrugore që lidhin fshatrat e njësive administrative të bashkisë,si Orenjë,Qendër,Hotolisht, Lunik,Polis po vazhdin hapja e rrugës Qarrishtë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu