• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori i humorit Arben Shaka

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori i humorit Arben Shaka.


Lajmin e ka publikuar familja në profilin e aktorit.


Ai ishte i njohur për një sërë rolesh në estradë, por edhe në filmat artistikë “Cirku në fshat” (1977), “Odiseja e tifozëve” (1972) dhe “Përse bie kjo daulle” (1969). ©LAPSI.al

Lamtumirë Ben Shaka! Ndahet nga jeta aktori i njohur i roleve komike | JavaNews.al No photo description available.

3 Comments

  1. Ngushëllime për këtë aktor te dashur dhe të thjeshtë per ne qe atherë ishim të vegjël.

    Te rroni e ta kujtoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.